Tunus İşi İşkembe Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tunus işi işkembe modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgüyü yelek modellerinde kullanabilirsiniz. İlmek sayılarını değiştirerek battaniye modeli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tunus şişi
  • Makas

Yapımı

Tunus işi örgü modeli yapımı için zincir çekerek başlayalım. İkinciye başına dolamadan batalım. Ve tığımızda bırakalım. Diğer ilmeği alalım tığın üzerinde bırakalım. İlmeği alalım ve tığda bırakalım.

Sona kadar böyle devam edelim. Birinciyi zincir çeker gibi çekip çıkartalım. Diğerlerinde iki ilmeği bir çıkaralım tepeye ilmek alıp ikisini bir çıkaralım. İki ilmeği bir çıkaralım tepeye ilmek alalım iki ilmeği üzerinden bir çıkaralım.

Tepeye dolayıp iki iki çıkalım. Birine batmadan ipi yan tarafa alalım. İpi yana çekelim parmağımızla tutup yukarıdan çıkaralım. Yanındakini düz örelim.

İpi yana çekelim parmağımızla tutup yukarıdan çıkaralım.Yanındakini düz örelim. İpi yana çekelim parmağımızla tutup yukarıdan çıkaralım. Yanındakini düz örelim. İlmek çeker gibi ipi yana alıp örelim. Sonra düz alalım.

İlkini bir devamını iki çıkararak sona kadar gelelim. İlkini düz olarak örelim. Uzun olanları da öne alıp örelim. Kısa olanları düz olarak örelim. İki iki hepsini başa kadar çıkaralım.

Uzunu ters ilmekle beraber alalım. Kısayı düz alalım. Çıkara çıkara başa kadar gelelim. Bu şekilde istediğimiz boyuta kadar getirelim. Tunus işi işkembe modelimiz bitmiş olacaktır. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.