Tunus İşi İle Saç Bandı Yapımı

1.905
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tunus işi ile saç bandı yapımı paylaşacağım. Tunus işi sadece yelek modellerinde veya patik modellerinde değil de birde saç bandı yapımı olarak yapalım.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tunus tığ
  • Makas
  • İğne
  • Boncuk

Yapılışı

Tunus işi saç bandı yapımı için 9 adet zincir çekelim. Sıradaki zincire batarak ilmek alalım diğer zincire batalım tığın başını dolamadan ilmek çıkaralım. Sıradaki zincire batarak ilmek alalım diğer zincire batalım tığın başını dolamadan ilmek çıkaralım. Sıradaki zincire batarak ilmek alalım diğer zincire batalım tığın başını dolamadan ilmek çıkaralım.

Bu şekilde 9 adet ilmek toplayalım. Dönüşte ilmekleri 2 li 2 li olarak tığ da çekelim. Sıradaki zincire batarak ilmek alalım diğer zincire batalım tığın başını dolamadan ilmek çıkaralım.

Sıradaki zincire batarak ilmek alalım diğer zincire batalım tığın başını dolamadan ilmek çıkaralım. Sıradaki zincire batarak ilmek alalım diğer zincire batalım tığın başını dolamadan ilmek çıkaralım. Bu şekilde 9 adet ilmek toplayalım.

Dönüşte ilmekleri 2 li 2 li olarak tığ da çekelim. Sıradaki zincire batarak ilmek alalım diğer zincire batalım tığın başını dolamadan ilmek çıkaralım. Sıradaki zincire batarak ilmek alalım diğer zincire batalım tığın başını dolamadan ilmek çıkaralım.

Sıradaki zincire batarak ilmek alalım diğer zincire batalım tığın başını dolamadan ilmek çıkaralım. Bu şekilde 9 adet ilmek toplayalım. Dönüşte ilmekleri 2 li 2 li olarak tığ da çekelim. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim. Aynı mantıkla kurdelayı da yapalım. Dikelim süslemeleri de yaparak bandımızı bitirelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.