Tunus İşi Entrelak Örgü Yapımı – Entrelak Örgü Tekniği Nasıl Yapılır ?

Tunus İşi Entrelak Örgü Yapımı

Hanımlar merhaba sizlere bugün tunus işi entrelak örgü yapımı anlatacağım. Entrelak örgü tekniği örgüye yeni başlayanların gözünü alan ama öyle yapımı çok kolay bir örgü modeli değildir. Özellikle şiş ile yapılan entrelak örgü modeli burada sizlere anlatacağımız tunus işi entrelak örgü tekniğine göre biraz daha zor.

Tunus işi entrelak örgü yapımı
Tunus işi entrelak örgü yapımı

Peki tunus işi enrelak örgü modeli nasıl yapılır ? Tunus işi örgü tekniği ile entrelak örgü modeli yaparken her bir motif, her bir hasır motif tunus işi ile teker teker örülür. Tunus işi örgü örmeyi biliyorsanız çok severek yapabilirsiniz.

Entrelak örgü modeli yabancı kökenli bir isim. esasında bizim hasır örgü yada sepet örgü diye bildiğimiz örgü modelinin entrelak örgü modelinin kendine has örgü tekniği ile örülmesi ile ortaya çıkar.

Entrelak örgü yapımı işinde her bir motif ayrı ayrı örülür. Yani bu işlem parça parça örülerek devam edilir. Bu yüzden biraz uğraştırıcı ama sonuç harika olur.

Tunus işi entrelak örgü yapımı
Tunus işi entrelak modeli yapımı

Bana kalırsa hasır örgü yada sepet örgü örmesi biraz daha kolay olan örgü modellerinden. Entrelak örgü modeli yapımı öğrendikten sonra kendinize harika örgü bere yapabilirsiniz. Yada bebeğiniz için çok kaliteli bir örgü bebek battaniyesi yapabilirsiniz.

Tunus işi entrelak örgü yapımı
Tunus işi entrelak örgü modeli yastık kılıfı yapımı

Yukarıdaki resimde de göreceğiniz gibi tunus işi enterlak örgü modeli ile oturma odanız için harika bir örgü yastık kılıfı örebilirsiniz. Evinize gelecek olan misafirler bu yastık kılıfını görünce çok şaşıracaklar. Daha önce hiç örgü yastık kılıfı yapmamışsanız eğer sizlere afrika çiçeği motifi ile yastık kılıfı nasıl yapılır konusunu tavsiye edebilirim.

Konuyu daha fazla uzatmadan sizleri tunus işi modeli entrelak örgü yapımı ile baş başa bırakıyorum. Tunus işi entrelak örgü modeli nasıl yapılır tam olarak anlamanız için sizlere iki adet anlatımlı video ekliyorum.

Videolu Anlatımla Tunus İşi Entrelak Örgü Yapımı

Tunus İşi Entrelak Örgüsü Modeli Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Facebook Yorum
1
5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe