Tunus İşi Bebek Yeleği Yapımı – Tavşanlı Bebek Yeleği Yapılışı

Tunus İşi Tavşanlı Bebek Yeleği Yapımı

Merhaba sevgili örgü aşıkları bugün sizler için tunus işi bebek yeleği yapımı konusu paylaşıyoruz. Üzeri tavşan motifi ile süslemeli çok şirin örgü bebek yeleği yapılışı bir çok örgü seven hanım tarafından çok beğenildi. Bende sizlerle paylaşmak istedim. Tunus işi örgü çok zevkli bir örgüdür ama biraz uğraştırır elbette.

Tunus işi bebek yeleği yapımı

Tunus işinden bebek yeleğini böyle yukarıdaki resimde olduğu gibi . 2 ile 3 yaş çocuklarımıza uygundur. Bu yeleği yaparken baştan sona kadar beden ölçü tablosunu kullandım. Yani ortalamasını kullandım. Sizde eğer yaparsanız sizlere tavsiyem beden ölçü tablosunu muhakkak kullanmanızdır.

Kız Çocuk Örgü Yelek Yapımı için bu konuya bakınız.

Arkadaşlar ben zaten şu anda genel bir ölçü vereceğim sizlere. Yaparken de her aşamasını hem sayı hemde santim olarak sizlere aktarmak istiyorum. Dediğim gibi ölçüler 2 ile 3 yaş çocuklara uygundur. Sizde kaç yaş için yaparsanız beden ölçü tablosuna bakarak ortalamasının bulabilirsiniz.

Tunus işi bebek yeleği yapımı
Tunus işi bebek yeleği yapımı

Arkadaşlar genişlik olarak 32 santim şöyle koltuk altından eteğe doğru 25 santim. Omuzdan koltuk altı kadar olan kısım 14 santim. Omuz genişliği ise 9 santim arkadaşlar. Bu şekilde ise toplamı 23 santim. Bütün ölçelerimiz bu şekilde arkadaşlar. Ben bu tunus işi bebek yeleği için bu şekilde ön kısmı tavşan figürlü denedim. Siz dilerseniz farklı bir hayvan figürü de yapabilirsiniz.

Bunun için sitemizde daha önce paylaşılan hayvan aplike modelleri konumuza bakınız.

Burası ise yeleğimizin arka yüzü yakında göstereyim. Yeleğimiz bu şekilde arkadaşlar. Dilerseniz hemen yapım aşamasına geçelim.

Tunus işi bebek yeleği için gerekli malzemelerimiz.

  • 2 Yumak lüks minnoş ipim var benim.
  • Yine aynı şekilde minnoş beyaz ipim var.
  • 3,5 Numara tunus şişim var. siz tunus tığı da diyebilirsiniz. elinizin sıklığına göre bu numara değişebilir.
  • Onun dışında 4 tane düğmelerim var. Ben elimdeki düğmeleri değerlendirmek istedim.
  • Yine arkadaşlar istediğiniz ip kullanabilirsiniz.

Bu ipi kullanmak zorunda değilsiniz. Bunu da burada çalışıyorum fakat benim verdiğim ölçüler. Benim kullandığım malzemelere göre. Siz farklı malzeme kullanırsanız ölçüleriniz tutmayabilir ona göre elinizin sıklığına göre ipinizi veya işinizi ayarlayabilirsiniz arkadaşlar

İlk olarak ön sağ parçadan başlıyorum. Hem sayı hem de ölçü olarak mümkün olduğu sürece sizlere bilgi vermeye çalışacağım. Arkadaşlar sayılar çok da önemli değil dediğim gibi elinizin ayağına göre değişebiliyor. Şimdi 40 tane zincir çekerek başlıyorum. Zincirlerimi ne sık neden gevşek çekiyorum.

Kalan kısımları videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. Şimdi sizleri resimlerle yapılış aşamalarının gösterildiği galeri ile ve sonrasında videolu anlatımla baş başa bırakıyorum.

Tunus İşi Bebek Yeleği Nasıl Yapılır ? Video Anlatımlı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe