Tunus İşi Atkı Modelleri – 46 Adet Tunus İşi Atkı Bere Modeli Örnekleri

En güzel tunus işi atkı modelleri

Tunus işi atkı modelleri başlıklı yazımızda birbirinden farklı tunus işi atkı, bere, boyunluk modelleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Tunus işi örgü yaparken en önemli materyal bu örgüye ait olan kalın bir tığdır. Görüntüsü itibari ile tıpkı bir şişi andıran tığı, burun kısmı tığın burun kısmına benzeyen kancayı anımsatmaktadır. Ancak boyu şiş kadar uzundur.Tunus işi atkı modelleri

Örgü örmeyi sevenler ve örgü örme hakkında az çok fikir sahibi olanlar, Tunus işini de kolayca halledebilirler. Yapım aşaması ilk başta zor gibi görünse de bir iki sıra ilerledikten sonra, hiçbir yere bağlı kalmadan kolayca mantığını kavrayabilmeniz mümkün.

Eğer tunus işi örgü nasıl yapılır bilmiyorsanız buradaki anlatımlı örgü dersimize bakabilirsiniz.

Tunus işi atkı modelleri, Tunus işi örgü örmeye başlayanlar için en kolay seçimlerden biridir. Düz bir örgü stili olduğu için; tunus işi örgü örme pratiğini, atkı yaparken çok daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.Tunus işi atkı modelleri

Diğer örgü çeşitlerinden farkı, ters düz tekniklerinin olmayışı ve sonucunda herhangi desen ya da şeklin ortaya çıkmayışıdır. Ancak tunus işi atkı örerken ördüğünüz atkıya bir desen ya da şekil vermek istiyorsanız; bunu ebruli iplerle yapabilirsiniz.

Tunus işi bere yapımı konumuza bakmak ister misiniz ?

Renk değişimleri sayesinde ortaya farklı bir model çıkabilir. Ya da küçük küçük motifler örerek bunları bir araya getirebilirsiniz. Yalnız modelin belli olması için farklı renk tonlarında ip kullanmanızda fayda vardır.Tunus işi atkı modelleri

Tunus işi atkı örnekleri hem kadınlar için hem de erkekler için çok ideal bir örgü çeşididir.  Abartıdan uzak ve sade bir örgü modeline sahiptir. Tunus işi atkı modeli; örülen ipin cinsine göre de değişkenlik gösterir. Kalın iple daha sıkı bir görünüm kazanırken, ince bir iple daha seyrek bir model ortaya çıkabilir.

Atkı modellerinin arasında en basit yapabileceğiniz atkı modeli, tunus işi bebek atkısı modelidir. Bebek atkısı yapmak; ölçüsü bakımından hem daha hızlı yapmanızı sağlar hem de örneği daha çabuk çıkarmanızı sağlar.Tunus işi bere modelleri

Böylece bebek atkısında uyguladığınız tekniği, tunus işi boyunluk modelleri ya da tunus işi atkı bere modeli olarak da çeşitlendirebilirsiniz. Ana fikir aynı olduğu için, örgünün ne olacağı artık size kalmıştır. Tunus işi atkı ve bere örerken, teknikler hep aynıdır.

Soğuk havalar için kışlık örgü bandana modelelri adlı konumuza bakmanızı ve ailenize birer tane örgü bandana modeli seçip örmenizi tavsiye ederim.

Sadece fark olarak; bere örerken atkı şeklinde dümdüz değil de, bere şeklini vererek örmelisiniz. Bu da sıraların gidiş geliş sayısı ile orantılı bir tekniktir.

Tunus işi bere modelleri kışın, her kesimin rahatlıkla kullanacağı bir modeldir. Tunus işi şapka modelleri ise daha çok bebekler için tercih edilen bir modeldir. Yumuşak ve bebekler için özel üretilmiş ipler tercih edildiği takdirde, ortaya çok güzel örnekler çıkar. Renk seçeneğinin fala olması da ayrı bir avantajdır.

En şık tunus işi atkı modelleri ve bere örnekleri

Hanımlar buradan sonra sizler için tunus işi atkı modelleri ve bere örnekleri bakabilirsiniz.

Hazır soğuk havalar da geliyor eşinize çocuğunuza tunus işi atkı örebilirsiniz.

Tunus işi bere modelleri Tunus işi bere modelleri Tunus işi bere modelleri Tunus işi bere modelleri Tunus işi bere modelleri Tunus işi bere modelleri Tunus işi bere modelleri Tunus işi bere modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı bere modeli Tunus işi atkı bere modeli Tunus işi atkı bere modeli Tunus işi atkı bere modeli Tunus işi atkı bere modeli Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri Tunus işi atkı modelleri

Hanımlar sizlerle birlikte harika bir örgü konusunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Bizi takip etmeyi unutmayınız.

Facebook Yorum
3
3

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. fatma esin kocer dedi ki:

  hepside güzel olmuş fakat vidosu olmayınca işe yaramadı.

  1. Pınar Güler dedi ki:

   Artık bir youtube kanalımız var. Bundan sonra bütün konularımızı video anlatımlı yapacağız. Kanalımıza abone olursanız yeni videolardan haberdar olursunuz.
   https://www.youtube.com/channel/UCgfO8UGsaxZdl_3s8Vf-CRA

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe