Trabzan Modelleri İle Çeyizlik Lif Yapımı – Tığ İşi Lif Yapılışı

11
A+
A-

Trabzan Modelleri İle Çeyizlik Lif Yapımı

Merhaba hanımlar sizlere bugün trabzan modelleri ile çeyizlik lif yapımı anlatacağım. Bu örgü lif örneği bir çok lif modellerine göre daha farklı bir tasarıma sahip. Bildiğiniz gibi çoğu örgü lifler fıstık modellerinden oluşuyor. elbette daha farklı lif örnekleri de mevcut. Fakat bu örgü lif modelimiz tığ işi trabzan modellerinden meydana geliyor. Tasarımı bu yönden farklı.

Trabzan modelleri ile çeyizlik lif yapımı
Trabzan modelleri ile çeyizlik lif yapımı

Bunun gibi trabzan modelleri ile çeyizlik lif yapımı örneklerind ki gibi yapılan liflerin örgüsü sıkı olur. Bu lif modelleri kir çıkarmada oldukça iyidir. Kese olarak ta kullanabilirsiniz. Örgü kese modelleri, örgü kese yapımı olarak ta iş görür.

Trabzan modelleri ile yapılan çeyizlik lif yapılışı için gerekli malzemeler.

  • İstenilen marka 2 renk lif ipi
  • 5 numara tığ (El ayarınıza göre değışebilir.)
  • Makas
  • İsteğe göre inci

Trabzan modelleri ile çeyizlik lif yapılışı

Örneğimize 6 zincir çekip yuva oluşturarak başlıyoruz. 2. Yuvamızın içine 3 trabzan ve aralarında iki zincir çekerek ilk sıramızı yapıyoruz. Devamında 3 trabzan çektiğimiz 6 yaprağımız olacak. 2 zincir çektiğimiz nokta ise orta kısmı olacak.

Büyük Papatya Lif Yapımı

Modelimizi yapraklarımızın ilk ve son trabzanına 1 artırma yaparak orta kısmına kadar devam edeceğiz. Sonra eksiltme işlemi yapılarak yapraklarımız oluşacak. Orta kısmına da her sıramızda iki trabzan yapmayı unutmuyoruz.

Son olarak 1 sıra düz ve kenar oyamızı yaparak bitiriyoruz. İsteğe göre inci ile ortasını süslenebilir.burada lif olarak değerlendirdik.siz her yerde çok amaçlı kullanabilirsiniz.

Şimdi sizleri videolu anlatımla trabzan modelleri ile çeyizlik lif yapımı konusu ile baş başa bırakıyorum.

Trabzan Modelli Örgü Lif Yapımı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe