Tomurcuk Örgü Modeli / Ayrıntılı Anlatım

14.351
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tomurcuk örgü modeli yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz bebek yeleklerinde veye battaniye modellerinde kullanabilirsiniz.Modelimizi istediğiniz tüm örgü modellerine uyarlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta farklı renkler de ip
  • Şiş
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Tomurcuk örgü modeli yapımı için ilk olarak şişimize ilmek atalım. 25 adet ilmek atalım. Toplam da 4 sıra yapalım. Önden düz örgü modelini arkadan ters örgü modeli yapalım. İlk ilmeği alalım. Toplam 3 ilmeği örelim. Renkli ipi alalım tığ ile sıradaki ilmeğe girelim ipi içinden çıkaralım 1 zincir çekelim.

Tığın başını dolayalım ilmek alalım dolayalım batalım ilmek alalım dolayalım 1 kez daha yapalım ve hepsini birden kapatalım. İlmeği şişe geri takalım. Diğer iple devam edelim 5 tane ilmeği düz örgü olarak örelim.

Renkli ipi alalım tığ ile sıradaki ilmeğe girelim ipi içinden çıkaralım 1 zincir çekelim. Tığın başını dolayalım ilmek alalım dolayalım batalım ilmek alalım dolayalım 1 kez daha yapalım ve hepsini birden kapatalım. İlmeği şişe geri takalım. Diğer iple devam edelim 5 tane ilmeği düz örgü olarak örelim.

Renkli ipi alalım tığ ile sıradaki ilmeğe girelim ipi içinden çıkaralım 1 zincir çekelim. Tığın başını dolayalım ilmek alalım dolayalım batalım ilmek alalım dolayalım 1 kez daha yapalım ve hepsini birden kapatalım. İlmeği şişe geri takalım.

Diğer iple devam edelim 5 tane ilmeği düz örgü olarak örelim. Renkli ipi alalım tığ ile sıradaki ilmeğe girelim ipi içinden çıkaralım 1 zincir çekelim. Tığın başını dolayalım ilmek alalım dolayalım batalım ilmek alalım dolayalım 1 kez daha yapalım ve hepsini birden kapatalım.

İlmeği şişe geri takalım. Diğer iple devam edelim 5 tane ilmeği düz örgü olarak örelim. Bu şekilde modelimiz ayarlayalım.Diğer tarafa geçince ters örgü örelim. 4 sıra yaptıktan sonra modeli tekrar edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.