Tığ Oyası Motif Yapımı

51
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere tığ oyası motif yapımını paylaşacağım. Bu motifi tüm örgü modellerinizi süslemek için kullanabilirsiniz. İster tek renk ister birden fazla renkle örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • makas

Yapımı

Süsleme tığ işi motif yapım için öncelikle 13 adet zincir çekelim ilk noktaya batalım bağlayıp yuva yapalım. 3 zincir çekelim birinci trabzanı yapalım. Başına bir alıp yuvaya girelim. Önce bir sonra iki sonra iki alalım ve üç yapalım. Bu işlemi tekrarlayalım.

Başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki alıp çekelim. Başına bir alıp yuvaya girelim. Önce bir sonra iki sonra iki alalım ve üç yapalım. Başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki alıp çekelim. Başına bir alıp yuvaya girelim. Önce bir sonra iki sonra iki alalım ve üç yapalım.

Başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki alıp çekelim. 23 kez bunu yapalım 6 zincir çekelim. Tekrar yuvaya girelim başına alıp 4 trabzan yapalım. Toplamda 27 trabzanı yapmış olalım. İlk trabzanın tepesine batalım. 3 zincir çekelim başına bira alıp yandaki trabzana batalım ilk zinciri saymadan trabzan yapalım.

3 trabzan daha yapalım yan yana.Yandaki trabzana batıp üç tane daha yapalım. Bu şekilde devam edelim. 1 zincir çekip ipi keselim. Araya bir zincir çekip üç trabzan gittikten sonra başta ve sondakini 4 trabzan olarak yapalım.

Bunların üzerine 6 tane yuva hazırlayalım ve tersinden köprü yapalım. 5 zincir çekelim devamındakine girelim. 5 zincir çekelim son trabzanın arasına girelim ve dönüş yapalım. İlk yuvaya girip kapatalım. 3 zincir çekelim girip kapatalım ve yuva yapalım. 3 zincir çekelim ikinci yuvayı yapalım. Bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.