Tığ işi Yıldız Motifi Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere tığ işi yıldız motifi yapımını paylaşacağım. Yelek, atkı ve patik gibi örgü modellerini süsleyebileceğiniz harika bir motif. Aynı zamanda örgüye yeni başlayanlar için de kolay bir alternatif.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta sert ip
  • 2 numara tığ

Yapımı

Yıldız motifi yapımı için 10 zincir çekerek başlayalım. İlk zincire batıp çıkaralım ve yuva oluşturalım. 5 adet zincir çekelim ipi bir defa dolayalım. Tığı batıralım ve iki iki çıkaralım. Bir kez dolayalım batalım iki iki çekelim. İki zincir çekelim tekrar batalım ve iki iki çekelim.

Bir tek bir çift yapalım. 2 zincir çekelim iki adet yapalım. İpi alalım ikili trabzan yapalım. 6 ikili trabzan boşluğu oluşturalım. 3.ye batalım ve ipi alıp çıkaralım. İlk sırayı bu şekilde tamamlayalım. 4 zincir çekelim iki defa dolayalım ve dibine batalım. 6 ikili trabzan boşluğu oluşturalım.

3.ye batalım ve ipi alıp çıkaralım. İlk sırayı bu şekilde tamamlayalım. 4 zincir çekelim iki defa dolayalım ve dibine batalım. İpi alıp önce bir sonra iki ve sonra iki defada bırakalım. tekrar iki defa dolayalım ve aynı yere batalım.

Önce bir sonra iki sonra iki çekip bırakalım. Hepsini tekte çıkaralım. İki defa dolayıp batalım önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. Bu şekilde devam edelim. 10 zincir çekelim iki kez dolayalım üçlü trabzanın üzerine üçlü trabzan yapalım. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.