Tığ İşi Yelpaze Yelek Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi yelek modeli yapımı paylaşacağım. Yelek modeli isterseniz bebekler yeleği olarak isterseniz de gelin yeleği yapımı olarak kullanabilirsiniz.Tığ işi örgü modellerinde kullanabileceğiniz çok pratik bir örgü modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Yelek modeli yapımı için ilk olarak zincir çekelim istediğimiz kadar trabzan yapalım istediğiniz kalınlıkta yapabilirsiniz. Kenar trabzanlar aynı şekilde olacak. Tığın başını dolayalım 3. yuvaya batarak 3 de çıkacağımız trabzan yapalım 1 zincir çekelim 2 defa dolayalım 3 defada çıkalım. Bu şekilde toplamda 5 adet trabzan olacak.

Diğer 3. yuvaya batarak 3 de çıkacağımız trabzan yapalım 1 zincir çekelim 2 defa dolayalım 3 defada çıkalım. Bu şekilde toplamda 5 adet trabzan olacak. Diğer 3. yuvaya batarak 3 de çıkacağımız trabzan yapalım 1 zincir çekelim 2 defa dolayalım 3 defada çıkalım. Bu şekilde toplamda 5 adet trabzan olacak.

Bu sırayı bu şekilde devam edelim. Daha sonra 1 zincir çekelim ilk yuvaya 2 adet sık iğne yapalım sıradaki diğer yuvaya 1 sık iğne yapalım 3 adet zincir çekelim diğer yuvaya geçelim 1 adet sık iğne yapalım. Yandaki yuvaya 2 adet sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim ilk yuvaya 2 adet sık iğne yapalım sıradaki diğer yuvaya 1 sık iğne yapalım 3 adet zincir çekelim diğer yuvaya geçelim 1 adet sık iğne yapalım.

Yandaki yuvaya 2 adet sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim ilk yuvaya 2 adet sık iğne yapalım sıradaki diğer yuvaya 1 sık iğne yapalım 3 adet zincir çekelim diğer yuvaya geçelim 1 adet sık iğne yapalım. Yandaki yuvaya 2 adet sık iğne yapalım. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.