Tığ İşi Üçgen Örgü Şal Yapılışı / Videolu Anlatım

21.987
A+
A-

Tığ İşi ile yapılan Örgü Şal Yapılışı son zamanlarda birçok bayanın kullanmış olduğu şal modelleri arasında yer almaktadır. Tığ işi şal yapımı için ince çift iplik kullanmanız modelin daha güzel bir şekilde görünmesi için oldukça önemlidir. İnce bir tığ kullanmanız modelin güzel bir şekilde görünmesini engellemektedir.

Tığ işi örgü şal için öncelikle şalın büyüklüğüne göre zincir çekmeniz gerekmektedir. Bu zincir üzerinden model oluşturmaya başlayabilirsiniz. Tığ işi şal yaparken model sayısının sona doğru giderek düşürülmesi gerekmektedir.

Tığ İşi Şal Modelleri


Tığ işi örgü şal modelleri görüntü itibari ile oldukça güzel olmasından dolayı sıkça tercih edilmektedir. Tığ işi şallar genellikle örümcek oluşturularak yapılmaktadır. Bunun yanı sıra oluşturulan örümceklerin farklı örgü şekilleri ile doldurulmasıyla da yapılmaktadır.

Tığ işi şallarınızın güzel bir görünüme sahip olması için ip seçimine dikkat etmenizin yanı sıra tığ seçimine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Tığ işi şalın zemini için hazırlanan zincir üzerinde sırası ile dolgu ve hemen bitişiğine sayısı ile örümcek yaparak modelimiz oluşmaktadır. Örümcekler sıra halinde doldurularak model tamamlanmaktadır.


Tığ İşi Şal Nasıl Yapılır?


Tığ işi şal yapımı için öncelikle şal büyüklüğü kadar zincir çekerek zemin oluşturulmalıdır. Modele göre sırası ile dolgu veya örümcek çekilerek model oluşturulmaktadır. Şalınızda daha güzel ve estetik bir görünüm için çekmiş olduğunuz örümceklerin üzerine farklı şekillerde dolgu yaparak daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Tığ işi şallar oldukça güzel ve kullanışlı olmasından dolayı son zamanlarda birçok bayan tarafından sıkça kullanılan şal modelleri arasında yer almaktadır.

Şal Çeşitleri


Şal çeşitleri arasında tığ işi şal modelleri oldukça güzel bir görünüme sahip olmasından dolayı birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmektedir. Yapımının kolay ve pratik olması da birçok kişinin tercih etmesinin en önemli nedenleri arasındadır.

Videolu Anlatımla Tığ İşi Örgü Şal Yapılışı arasında genellikle örümcek üzerine dolgu yapılan modeller sıkça tercih edilmektedir. Bu tür modelleri örümcek üzerine farklı şekillerde dolgu yaparak kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. İlmek sayısı oldukça önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.