Tığ İşi Sıralı Patik Modeli Yapımı

5
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kolayca yapabileceğiniz tığ işi sıralı patik modelinin yapımını paylaşacağım. Bu patik modelini ister çeyizleriniz için ister günlük olarak kullanmak için örebilirsiniz. Renklerini değiştirerek de farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Malzemeler

  • İki renk patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapımı

Sıralı patik modeli yapımı için öncelikle patik ucunu oluşturalım. Toplam 4 sıra yapalım. 3 zincir çekip başına alalım yandaki trabzana batalım bir trabzan yapalım. Yan yana 3 tane ikili trabzan yapalım. 2 zincir çekip başına alalım bir atlayalım ve batalım. Yan yana olacak şekilde üç trabzan yapalım. İki zincir çekelim başına alalım diğer trabzanın başına yapalım.

Bir atlayalım diğer trabzanın tepesine batalım ve üç tane trabzan yapalım. 2 zincir çekip başına alalım bir atlayalım ve batalım. Yan yana olacak şekilde üç trabzan yapalım. İki zincir çekelim başına alalım diğer trabzanın başına yapalım. Bir atlayalım diğer trabzanın tepesine batalım ve üç tane trabzan yapalım.

2 zincir çekelim bir atlayalım diğer trabzanın tepesine batalım. Arada iki zincir çekerek aynı şekilde örmeye devam edelim. Beyaz ipe geçelim ve sık iğneyle sabitleyelim. 3 zincir çekelim ve iki tane trabzan yapalım zincirle beraber 3 trabzan oluşturalım. Arada iki zincir çekelim diğer boşluğa girelim üç tane trabzan yapalım.

2 zincir çekelim başına alalım diğer boşluğa girelim yine üç trabzan yapalım. İki zincir çekelim başına alalım diğer trabzanın başına yapalım. Bir atlayalım diğer trabzanın tepesine batalım ve üç tane trabzan yapalım. 2 zincir çekelim bir atlayalım diğer trabzanın tepesine batalım. Arada iki zincir çekerek aynı şekilde örmeye devam edelim. Beyaz ipe geçelim ve sık iğneyle sabitleyelim.

3 zincir çekelim ve iki tane trabzan yapalım zincirle beraber 3 trabzan oluşturalım. Arada iki zincir çekelim diğer boşluğa girelim üç tane trabzan yapalım. 2 zincir çekelim başına alalım diğer boşluğa girelim yine üç trabzan yapalım.Sıra sonuna gelince ilk trabzanın tepesine batalım içinden geçerken diğer renge geçelim.

3 zincir çekip iki trabzan yapalım. Aynı boşluğa yapalım. Diğer boşluğa da aynı şekilde içine üç tane ikili trabzan yapalım. 2 zincir çekelim trabzan yapalım. Modelimizi bu şekilde ilerletelim. 14 tane trabzan örelim sık iğne kısmına gelelim. Bu şekilde topuk kısmını da ayarlayarak patik modelini tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.