Tığ İşi Selanik Örgü İle Boyunluk Yapımı – Farklı Tasarım boyunluk Modeli

Tığ İşi Selanik Örgü Boyunluk Yapımı

Merhaba hanımlar sizlere tığ işi selanik örgü ile boyunluk yapımı göstereceğim. Selanik örgü modeli çok sevilen bir örgü örneğidir. Özellikle kışlık örgü modelleri yapan bayanlar içni tercih edilirler. Nedir bu kışlık örgü işleri. Bunların ne başında selanik örgü atkı modelleri, selanik örgü bere modelleri, selanik örgü boyunluk örnekleri gibi çalışmalar yer alır.

Tığ işi selanik örgü ile boyunluk yapımı
Tığ işi selanik örgü ile boyunluk yapımı

Selanik örgü normalde şiş örgü örneğidir fakat buradaki boyunluk için tığ işi selanik örgü modeli tercih edilmiş. Bu konuda hem tığ ile selanik örgü nasıl örülür bunu göreceğiz hemde tığ işi selanik örgü modeli ile boyunluk yapılışını öğreneceğiz.

Dikişsiz Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır ?

Tığ işi selanik örgü ile yapılan bu boyunluk modelimizin kenarları boydan boya değişik bir tığ işi örgü modeli ile yapılıyor. Boyunluk kısmı yani orta kısmı selanik örgü ile yapılıyor.

Bu örgüye de İngilizce adı ile Granny Squars dediğimiz babaanne danteli diye tabir edilen hoş bir tığ işi örgü modeli. Bu örgü modeli daha çok örgü motif modelleri yaparken veya örgü paspas örnekleri yaparken kullanılan çok basit bir tığ işi örgü modeli.

Burgulu Selanik Örgü Modeli Yapımı için buraya bakınız.

Benim gördüğüm ve anladığım kadarı ile tığ işi selanik örgü şiş ile yapılan selanik örgü modeline göre daha sıkı bir örgü modeli oluyor. Soğuk havalarda çok daha sıcak tutacağını düşünüyorum. Biz yetenekli hanımların yapamayacağı iş yok.

Şimdi sizleri tığ işi selanik örgü modeli ile örgü boyunluk yapılışı videosu ile baş başa bırakıyorum.

Farklı tasarım boyunluk arayanlara tığ işi selanik örgü boyunluk modeli yapımı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe