Tığ İşi Patik Yapımı / Videolu Anlatım

7.620
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi patik yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz renkli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Tığ işi patik modeli yapımı için ilk olarak patik modeli yapılışı ilk olarak 15 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine 13 tane trabzan yapalım. Yaptığımız trabzanların karşılıklı olarak 13 trabzan daha yapalım.

Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım.

Bu şekilde trabzan sayımız 48 olana kadar artırma işlemimizi yapıyoruz. Üst sıraya gelince olduğumuz yere 2 tane trabzan yapalım 2 zincir aynı yere trabzan yapalım. 3. trabzanın önden beline dolayarak trabzan yapalım. 3. trabzanın başına batarak 2 tane trabzan yapalım 2 zincir aynı yere trabzan yapalım.

3. trabzanın önden beline dolayarak trabzan yapalım. 3. trabzanın başına batarak 2 tane trabzan yapalım 2 zincir aynı yere trabzan yapalım. 3. trabzanın önden beline dolayarak trabzan yapalım. Bu şekilde modeli tekrarlayalım. istediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.