Tığ İşi Papatya Modeli / Detaylı Anlatım

1.454
A+
A-

Herkese merhaba.. Bu videomuzda yeni bir örgü modeli olan papatya yapımı ile daha karşınızdayım. Umarım tığ işi sevenler videomu beğenirsiniz. İp orta kalınlık da Tığ 2 no Makas İğne Elyaf Papatya modelimize ilk olarak ortadaki sarı renkden başlıyoruz.


Sihirli halka yaparak içerisine 6 sık iğne yapalım. Üst sırada her sık iğneye 2 kez batalım. Daha sonra 2 tek 3.sık iğneye iki kez batalım. Bu sırada her sık iğneye tek olarak. Bu motifden bir kez daha yapalım. Diğer renge geçelim dık iğneye sabitliyelim.

11 zincir çekip önce sık iğne sonra çakma trabzan sonra en son iki zincir kalana dek normal trabzanla dolduralım zincirimizi. Tandaki sık iğneye batalım.


15zincir çekelim ilk sık iğne ikinci zincire çakma trabzan ve normal trabxanla devam edelim iki tane zincir kalana dek. En son iki zincirede çakma trabzan son zincirede sık iğne yapıp diğer sık iğneye batalım. Bu şekilde kenarları tamamlayalım.


Sarı motifden bir tane daha yapmıştık içerisine elyaf koyarak dikelim. Kenar kısımlarının düzgün durması için buhar basarak düzeltebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.