Tığ İşi Mevsimlik Yelek Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi yelek modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modelini sadece yelek olarak değil bebek battaniye modeli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalnlıkta ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Yapacağınız yeleğin boyuta göre zincir çekelim. Daha sonra her zincir üzerine 1 trabzan yapalım sıra sonuna kadar. Üst sıraya geçince kenar için 5 adet trabzan yapalım yan yana 5 zincir çekelim 5. trabzanın tepesine sık iğne ile sabitliyelim. 5 adet zincir çekelim tığın başını dolayalım 5. trabzan tepesine 1 adet 5 li fıstık yapalım kapatalım.

5 adet zincir çekelim tığın başını dolayalım 5. trabzan tepesine 1 adet 5 li fıstık yapalım kapatalım. Bu sırayı bu şeklide tamamlayalım. Üst sıraya geçince kenar için 5 adet trabzan yapalım yan yana 5 zincir çekelim tığın başını dolayalım sık iğne olan kısma 1 fıstık yapalım 5 adet zincir çekelim fıstık olan kısma sık iğne yapalım.

Bu şekilde devam edelim. Üst sıraya geçince kenar için 5 adet trabzan yapalım yan yana 5 zincir çekelim tığın başını dolayalım sık iğne olan kısma 1 fıstık yapalım 5 adet zincir çekelim fıstık olan kısma sık iğne yapalım. Bu şekilde devam edelim.

Üst sıraya geçince kenar için 5 adet trabzan yapalım yan yana 5 zincir çekelim tığın başını dolayalım sık iğne olan kısma 1 fıstık yapalım 5 adet zincir çekelim fıstık olan kısma sık iğne yapalım. Bu şekilde devam edelim. İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde tamamlayalım.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.