Tığ İşi Mantar Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi ile yapılan örgü modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yapımını isterseniz yelek modeli olarak yapabilirsiniz. İsterseniz de battaniye modeli olarak da kullanabilirisiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için zincir çekelim 2 defa dolayalım 7. cincire batalım 1 defa alalım aynı yere 2 li trabzan yapalım. Aynı yere 1 trabzan daha yapalım 2 defa dolayıp aynı yere batalım 3 defa da çekelim. 6. zincire sık iğne ile sabitliyelim. 1 sık iğne daha yapalım. 2 defa dolayalım 5. zincire batalım 3 defada çektiğimiz trabzan yapalım 3 tane de aynı yere 2 i trabzan yapalım 2 defa saralım 3 defa çıktığımı ztrabzna yapalım.

3 tane de 3 de çıktığımız trabzna yapalım. 3 tane 2 de çıktığımız trabzan yapalım aynı yere batarak. 6. zincire sık iğne ile batalım yanına 1 sık iğne daha yapalım. 2 defa dolayalım 5. zincire batalım 3 defada çektiğimiz trabzan yapalım 3 tane de aynı yere 2 i trabzan yapalım 2 defa saralım 3 defa çıktığımı ztrabzna yapalım. 3 tane de 3 de çıktığımız trabzna yapalım. 3 tane 2 de çıktığımız trabzan yapalım aynı yere batarak.

6. zincire sık iğne ile batalım yanına 1 sık iğne daha yapalım. 2 defa dolayalım 5. zincire batalım 3 defada çektiğimiz trabzan yapalım 3 tane de aynı yere 2 i trabzan yapalım 2 defa saralım 3 defa çıktığımı ztrabzna yapalım. 3 tane de 3 de çıktığımız trabzna yapalım. 3 tane 2 de çıktığımız trabzan yapalım aynı yere batarak. Bu şekilde stediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.