Tığ İşi Lastik Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi örgü modeli yapımı paylaşacağım. Lastik örgü modeli yapımı daha öncede patik modeli yapımın da yelek modeli yapımında kullanılmıştı isterseniz çantalarınızda bile kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Yeni lastik modeli yapımı için ilk olarak yapacağımız modelin uzunluğuna göre zincir çekelim üzerine de normal ikili trabzan yapalım. 4 zincir çekelim örgümüzü çevirelim tığın başını 2 defada dolayalım sıradaki trabzanın beline önden dolayarak önce 1 sonra 2 sonra 2 defada çekelim.

Tığın başını 2 defada dolayalım sıradaki trabzanın beline önden dolayarak önce 1 sonra 2 sonra 2 defada çekelim. Tığın başını 2 defada dolayalım sıradaki trabzanın beline arkadan dolayarak önce 1 sonra 2 sonra 2 defada çekelim. Tığın başını 2 defada dolayalım sıradaki trabzanın beline arkadan dolayarak önce 1 sonra 2 sonra 2 defada çekelim.

2 defa önden trabzan 2 defada arkadan trabzan yapılacak.Tekrar tığın başını 2 defada dolayalım sıradaki trabzanın beline arkadan dolayarak önce 1 sonra 2 sonra 2 defada çekelim.Aynı şekilde tığın başını 2 defada dolayalım sıradaki trabzanın beline arkadan dolayarak önce 1 sonra 2 sonra 2 defada çekelim.

2 defa önden trabzan 2 defada arkadan trabzan yapılacak. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. 4 zincir çekelim örgümüzü çevirelim tığın başını 2 defada dolayalım sıradaki trabzanın beline önden dolayarak önce 1 sonra 2 sonra 2 defada çekelim.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.