Tığ İşi Kolay Anne Yelek Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi örgü modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modelini battaniye modeli olarak da yapabilirsiniz. Modeli yazlık bluz modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Yapacağımız modelin boyutuna göre göre zincir çekelim. Daha sonra 7. zincire 2 defa doladığımız tığımızla önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 3 zincir çekelim aynı yere 2 defa dolayıp 4 defa da çektiğimiz trabzan yapalım. Tığın başını alalım 3. zincire 2 defa doladığımız tığımızla önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 3 zincir çekelim aynı yere 2 defa dolayıp 4 defa da çektiğimiz trabzan yapalım.

Tığın başını alalım 3. zincire 2 defa doladığımız tığımızla önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. Diğer başa geçince 1 zincir çekelim yuvanın içine girelim 5 adet sık iğne yapalım. Diğer yuvaya geçelim bu kısmada 5 tane sık iğne yapalım. Tığın başını alalım 3. sık iğneye 2 defa doladığımız tığımızla önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 3 zincir çekelim aynı yere 2 defa dolayıp 4 defa da çektiğimiz trabzan yapalım. Tığın başını alalım

3. zincire 2 defa doladığımız tığımızla önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 3 zincir çekelim aynı yere 2 defa dolayıp 4 defa da çektiğimiz trabzan yapalım. Tığın başını alalım 3. zincire 2 defa doladığımız tığımızla önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. Diğer başa geçince 1 zincir çekelim yuvanın içine girelim 5 adet sık iğne yapalım. Diğer yuvaya geçelim bu kısmada 5 tane sık iğne yapalım. Tığın başını alalım 3. sık iğneye 2 defa doladığımız tığımızla önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 3 zincir çekelim aynı yere 2 defa dolayıp 4 defa da çektiğimiz trabzan yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.