Tığ İşi Kirpik Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi örgü modeli yapımı paylaşacağım. Kirpik örgü modeli yapımını istediğiniz örgülerde kullanabilirsiniz. Örgü modeli isterseniz yelek modeli yapımında kullanabilirsiniz isterseniz de battaniye modeli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Modelimizin başlangıcı için zincir çekelim zincirden sonra 4 sık iğneye sabitliyelim. 5 zincir çekelim 3. zincire sabitliyelim. 5 zincir çekelim 3. zincire sabitliyelim. 5 zincir çekelim. Bu sıra bu şekilde yapılacak. Daha sonra 5 zincir çekelim ilk yuvaya sabitliyelim. Başını alalım sıradaki yuvaya 1 trabzan yapalım 5 zincir çekelim trabzanın yanına sık iğne ile sabitliyelim.

Tığın başını alalım aynı yuvaya 1 trabzan yapalım 5 zincir çekelim trabzanın yanına sık iğne ile sabitliyelim. Başını alalım aynı yuvaya 1 trabzan yapalım 5 zincir çekelim trabzanın yanına sık iğne ile sabitliyelim. Tığın başını alalım aynı yuvaya 1 trabzan yapalım 5 zincir çekelim trabzanın yanına sık iğne ile sabitliyelim.

Bu şekilde toplamda 5 adet trabzan olacak. yandaki yuvaya sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim sıradaki yuvaya sık iğne ile sabitliyelim. Başını alalım sıradaki yuvaya 1 trabzan yapalım 5 zincir çekelim trabzanın yanına sık iğne ile sabitliyelim. Tığın başını alalım aynı yuvaya 1 trabzan yapalım 5 zincir çekelim trabzanın yanına sık iğne ile sabitliyelim.

Başını alalım aynı yuvaya 1 trabzan yapalım 5 zincir çekelim trabzanın yanına sık iğne ile sabitliyelim. Tığın başını alalım aynı yuvaya 1 trabzan yapalım 5 zincir çekelim trabzanın yanına sık iğne ile sabitliyelim. Bu şekilde toplamda 5 adet trabzan olacak. yandaki yuvaya sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim sıradaki yuvaya sık iğne ile sabitliyelim. Bu şekilde modeli tekrar edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.