Tığ İşi Kiraz Oyası Yapımı

5.190
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere tığ işi kiraz oyası yapımını paylaşacağım. Çeyizlerinize çok yakışacak bir oya modeli. Çubuk veya kalem kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk oya ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Tığ işi kiraz oyası yapımı için öncelikle ipi sabitleyelim. Balına bir alalım yandaki tıp battıya girelim iki iki çekelim. 4 zincir çekelim araya kapatalım. Başına bir alıp diğer noktaya girelim iki iki çekelim. 4 zincir çekelim ara noktaya kapatalım. Araya bir zincir çekelim yandakine girelim.

Başına bir alıp diğer noktaya girelim iki iki çekelim. 4 zincir çekelim ara noktaya kapatalım. Araya bir zincir çekelim yandakine girelim. Vereceğimiz arayı ayarlayalım. 9 zincir çekelim çevirelim. 2 pimpiriği araya alalım ve kapatalım. 2 zincirle dönelim başına bir alalım.

9 zincirli yuvaya girelim. Başına bir alıp girelim iki iki iki çekelim. Başına bir alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 6 sık iğnesiyle inelim. Bir zincir çekelim ilmeği genişletelim. Çubuk takıp yuvaya girelim. İpin ucunu alalım 2 zincir çekelim. Yuvaya girelim ipin ucunu alalım 2 zincir çekelim başına iki alalım çekelim iki iki iki çekelim.

Başına iki alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına üç kez alalım ve girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.5 adet zincir çekelim ve kapatalım. 6 sık iğneyle aşağı inelim. 7.yi yuvaya sabitleyelim. Sık iğneyle girelim iki iki çekelim. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. İki iki çekelim. Araya bir zincir çekelim yandakine girelim iki iki çekelim.

Araya bir zincir çekelim yandakine girelim iki iki çekelim.Kırmızı ipe geçelim ve ilk ilmeğe girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına bir alıp tekrar girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

5 adet trabzan yapalım 8 adet zincir çekelim çevirelim. İlk trabzanın tepesinden 8 zinciri kapatalım. 8 adet zincirli noktaya girelim başına bir alıp tekrar girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. Tekrar 3 adet zincir çekelim. Bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.