Tığ İşi Kabartmalı Bebek Yelek Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi kabartmalı bebek yelek modeli yapımı paylaşacağım. Modeli sadece bebek yeleklerine de değil istediğiniz bütün örgü modelleriniz de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Modelimiz için ilk olarak zincir çekerek başlıyalım. Diğer sıraya geçince her zincirin üzerine 1 defa batarak trabzan yapalım. Bu şekilde bütün zincirlerin üzerini dolduralım. 3 zincir çekelim sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım sıradaki trabzanın arkadaki tek ilmeğe batarak trabzan yapalım. Sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım.

Tığın başını dolayalım sıradaki trabzanın arkadaki tek ilmeğe batarak trabzan yapalım. Aynı şekilde sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım sıradaki trabzanın arkadaki tek ilmeğe batarak trabzan yapalım. Sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım sıradaki trabzanın arkadaki tek ilmeğe batarak trabzan yapalım.

Aynı şekilde sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım sıradaki trabzanın arkadaki tek ilmeğe batarak trabzan yapalım çevirelim. Diğer kısma gelince her trabzanın tepesine 1 defa batarak trabzan yapalım çevirelim. Sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım.

Tığın başını dolayalım sıradaki trabzanın arkadaki tek ilmeğe batarak trabzan yapalım. Aynı şekilde sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım sıradaki trabzanın arkadaki tek ilmeğe batarak trabzan yapalım çevirelim. Diğer kısma gelince her trabzanın tepesine 1 defa batarak trabzan yapalım çevirelim. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.