Tığ İşi İki Renkli Battaniye Modeli Yapımı

194
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi battaniye modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yapımı için iki farklı renk tercih edilmiş sizler de renkli olarak yapabilirsiniz isterseniz de tek renk olarak yapabilirsiniz.Örgü modeli yapımını sadece battaniye olarak değil yelek modeli olarak da çok yakışacağından eminim.

Malzemeler

  • 2 adet orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için ilk olarak zincir çekelim. Üzerine trabzan olarak devam edelim. 3 adet zincir çekelim ilk trabzanın önden beline dolayarak trabzan yapalım tığın başını alalım sıradaki trabzanın arkadan beline dolayarak 2 li trabzan yapalım. 1 defa tığın başını alalım ilk trabzanın önden beline dolayarak trabzan yapalım tığın başını alalım sıradaki trabzanın arkadan beline dolayarak 2 li trabzan yapalım.

1 defa tığın başını alalım. Sıradaki trabzanın önden beline dolayarak trabzan yapalım tığın başını alalım sıradaki trabzanın arkadan beline dolayarak 2 li trabzan yapalım. 1 defa tığın başını alalım ilk trabzanın önden beline dolayarak trabzan yapalım tığın başını alalım sıradaki trabzanın arkadan beline dolayarak 2 li trabzan yapalım.

Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Üst sıraya geçince önden olanı önden alalım arkadan olanı arkadan alarak trabzanlara devam edelim. Diğer ipe geçelim 1 zincir çekelim 1 atlayıp diğerine trabzan yapalım yan yana 3 tane yapalım 1 zincir çekelim 1 atlayıp diğerine trabzan yapalım yan yana 3 tane yapalım

1 zincir çekelim bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım. 1 zincir çekelim 3 tane sık iğne yapalım 1 tane sık iğne boşluğa diğerlerinin tepesine batarak sık iğne yapalım. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.