Tığ İşi Fıstıklı Yelek Modeli Yapımı

3.257
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi fıstıklı yelek modeli yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz çeyizlik olarak isterseniz de hediyelik olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Makas

Yapılışı

Tığ işi fıstıklı yelek modeli yapımı için ilk olarak 8 adet zincir çekelim. Zincirin üzerine 5 adet trabzan yapalım. Kenar trabzanları sabit olarak 5 adet başlangıç da ve bitiş de olacak. 2 zincire çekelim sıradaki boşluğa batalım 3 lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim diğer boşluğa fıstık yapalım. 2 zincir çekelim tekrar diğer boşluğa 1 fıstık daha yapalım.

3 zincir çekelim başını dolamadan sıradaki boşluğa batalım. 3 zincir çekelim sıradaki boşluğa batalım 3 lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim diğer boşluğa fıstık yapalım. 2 zincir çekelim tekrar diğer boşluğa 1 fıstık daha yapalım. 3 zincir çekelim başını dolamadan sıradaki boşluğa batalım. 3 zincir çekelim sıradaki boşluğa batalım 3 lü fıstık yapalım.

2 zincir çekelim diğer boşluğa fıstık yapalım. 2 zincir çekelim tekrar diğer boşluğa 1 fıstık daha yapalım. 3 zincir çekelim başını dolamadan sıradaki boşluğa batalım. Bu şekilde sıramızı tamamlayalım kenar kısmındaki 5 adet trabzan yapmayı un utmayalım.

3 zincir çekelim çevirelim 5 adet trabzanı yapalım. 2 zincir çekelim fıstık arasına 3 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim diğer fıstık arasına 3 trabzan yapalım. 5 zincir çekelim sıradaki fıstık arasına 3 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim diğer fıstık arasına 3 trabzan yapalım.

5 zincir çekelim sıradaki fıstık arasına 3 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim diğer fıstık arasına 3 trabzan yapalım. 5 zincir çekelim sıradaki fıstık arasına 3 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim diğer fıstık arasına 3 trabzan yapalım. Bu şekilde kenar trabzanları yapalım. Modeli tekrarlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.