Tığ İşi Fıstıklı Yelek Modeli Yapımı

3.669
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi yelek modeli yapımı paylaşacağım. Tığ işi ile yapılan aralarda fıstık uygulayarak ortaya çıkan bir model. Bir sıra fıstık yaparken bir sırada trabzan uyguluyoruz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Tığ işi fıstıklı yelek için ilk olarak yeleğin boyuta göre zincir çekelim. Zincir çektikten sonra üzerine her zincire 1 trabzan yaparak bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. 4 zincir çekelim çevirelim yan yana 4 adet trabzan yapalım 4 zincir çekelim 4. zincirin üzerine sık iğne ile sabitliyelim. 4 zincir çekelim 4. zincirin üzerine 1 adet 3 lü fıstık yapalım.

Aynı şekilde 4 zincir çekelim 4. zincirin üzerine sık iğne ile sabitliyelim. 4 zincir çekelim 4. zincirin üzerine 1 adet 3 lü fıstık yapalım. Aynı şekilde 4 zincir çekelim 4. zincirin üzerine sık iğne ile sabitliyelim. 4 zincir çekelim 4. zincirin üzerine 1 adet 3 lü fıstık yapalım.

4 zincir çekelim 4. zincirin üzerine sık iğne ile sabitliyelim. 4 zincir çekelim 4. zincirin üzerine 1 adet 3 lü fıstık yapalım. Bu şekilde devam edelim kenar trabzan sayımız aynı olacak. 4 zincir çekelim çevirelim yan yana 4 adet trabzan yapalım.

7 zincir çekelim ilk fıstık başına batarak 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım. 7 zincir çekelim ilk fıstık başına batarak 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım.

7 zincir çekelim ilk fıstık başına batarak 1 adet trabzan yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Modeli 2 sıra da 1 tekrar edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.