Tığ İşi Delikli Bluz Modeli Yapımı

Herkese merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi delikli bluz modeli yapımı paylaşacağım. Tığ işi örgü modeli yaparken isterseniz ebruli ipte kullanabilirsiniz. Modeli isterseniz yelek modeli yapımı olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

İlk olarak yapacağımız modelin uzunluğuna göre zincir çekelim. 7 zincir daha çekelim tığın başını dolayıp 2 seferde çıkalım. 10 adet zincir çekelim 11. zincire batarak trabzan yapalım. 5 adet zincir çekelim aynı yere batarak trabzan yapalım.

10 adet zincir çekelim 11. zincire batarak trabzan yapalım. 5 adet zincir çekelim aynı yere batarak trabzan yapalım. 10 adet zincir çekelim 11. zincire batarak trabzan yapalım. 5 adet zincir çekelim aynı yere batarak trabzan yapalım. 10 adet zincir çekelim

11. zincire batarak trabzan yapalım. 5 adet zincir çekelim aynı yere batarak trabzan yapalım. 6 zincir çekelim çevirelim tepeye 1 alalım dibine batalım. 2 zincir çekelim 3. zincire sık iğne ile kapatalım. Yan yana 3 adet sık iğne yapalım 3 zincir çekelim

3. zincire sık iğne ile kapatalım. 5 zincir çekelim zincir ortasına batalım. 2 zincir çekelim 3. zincire sık iğne ile batalım. 2 zincir çekelim 3. zincire sık iğne ile kapatalım. Yan yana 3 adet sık iğne yapalım 3 zincir çekelim 3. zincire sık iğne ile kapatalım. 5 zincir çekelim zincir ortasına batalım. 2 zincir çekelim 3. zincire sık iğne ile batalım. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.