Tığ İşi Çiçek Yapımı

3.240
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi çiçek yapımını paylaşacağım. Tığ işi çiçek yapımını patik modellerinde aksesuar olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz başka örgü modellerinin üzerine dikerek hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Modelimize sihirli halka yaparak başlıyoruz. Halkanın içine toplamda 19adet trabzan yapalım. Üst kısma geçince 5 adet zincir çekelim tığın başını 3 defada dokayalım 2 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım.

Aynı yere batalım. 1 zincir çekelim yaptığımız trabzanın etrafına dolayarak 10 lu fıstık yapalım kapatalım. 5adet zincir çekelim. Aynı yere batalım yan yana 3 adet sık iğne yapalım.

5 adet zincir çekelim tığın başını 3 defada dokayalım 2 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. Aynı yere batalım. 1 zincir çekelim yaptığımız trabzanın etrafına dolayarak 10 lu fıstık yapalım kapatalım.

5adet zincir çekelim. Aynı yere batalım yan yana 3 adet sık iğne yapalım.Bu şekilde etrafını yapalım. Daha sonra zincir kısmına 6 adet sık iğne yapalım tepesine 1 sık iğne 4 zincir çekelim aynı yere tekrar batalım yan kısma 6 adet sık iğne yapalım.

Yandaki dilime geçelim6 adet sık iğne yapalım tepesine 1 sık iğne 4 zincir çekelim aynı yere tekrar batalım yan kısma 6 adet sık iğne yapalımBu şekilde dilimleri tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.