Tığ İşi Çeyizlik Yelek Yapımı

1.227
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi çeyizlik yelek yapımı paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Tığ İşi Çeyizlik Yelek Yapımı

Modelimize ilk olarak 8 adet zincir çekerek başlıyalım. Daha sonra zincirin üzerine toplam da 5 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim çevirelim aynı şekilde trabzanlara devem edelim istediğimiz boyuta gelene kadar. Daha sonra yan tutarak ilk yuvaya 5 adet trabzan yapalım 4 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne yapalım.

4 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne ile sabitliyalim. 2 zincir çekelim 2. yuvaya 5 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne ile sabitliyalim. 2 zincir çekelim 2. yuvaya 5 adet trabzan yapalım. 4 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne ile sabitliyalim.

2 zincir çekelim 2. yuvaya 5 adet trabzan yapalım. 4 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne yapalım. 4 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne ile sabitliyalim. 2 zincir çekelim 2. yuvaya 5 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne ile sabitliyalim. 2 zincir çekelim 2. yuvaya 5 adet trabzan yapalım.

4 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne ile sabitliyalim. 2 zincir çekelim 2. yuvaya 5 adet trabzan yapalım. 4 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne yapalım. 4 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne ile sabitliyalim. 2 zincir çekelim 2. yuvaya 5 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne ile sabitliyalim. 2 zincir çekelim 2. yuvaya 5 adet trabzan yapalım. 4 zincir çekelim 2. yuvaya sık iğne ile sabitliyalim.

2 zincir çekelim 2. yuvaya 5 adet trabzan yapalım. Bu şekilde devam edelim. Üst sıraya geçince kenar trabzanları yapalım sıra bu şekilde daha sonra kenar trabzanları yaptıktan sonra 2 zincir çekelim zincir kısmına sık iğne ile sabitliyelim. İstediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.