Tığ İşi Çapraz Örgü Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere tığ işi çapraz örgü modeli yapımını paylaşacağım. Bu modeli çeyizlik örgülerde battaniye modellerinde kullanabilirsiniz. Tığ işi sevenlerin kolaylıkla yapabileceği bir örgü modeli

Malzemeler

  • Penye ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Tığ işi çapraz örgü modeli için öncelikle zincir çekelim ve uçlarını birleştirelim. Tepeye ilmek almadan tığı geçirelim ve üstten alalım ve kilitleyelim.

Tepeye ilmek almadan tığı geçirelim ve üstten alalım ve kilitleyelim. Tığ üstte ip altta olacak şekilde kapatalım. Bu sırayı bu şekilde dolanalım. Tığdaki ipi oldukça sıkı tutalım ipi batıralım ve alalım.

Yükselttikten sonra kilitleyelim. Batalım ipi alalım bu şekilde kilitleyelim. İpi sıkı alıp yükseltelim ve kilitleyelim. Bu sırayı bu şekilde dolanalım. Tığdaki ipi oldukça sıkı tutalım ipi batıralım ve alalım.

Yükselttikten sonra kilitleyelim. Batalım ipi alalım bu şekilde kilitleyelim. İpi sıkı alıp yükseltelim ve kilitleyelim. Bu şekilde çapraz modelini alacaktır. Sona kadar bu şekilde devam edelim.

Bir atlayalım yan tarafa geçirip kaydırma yöntemi yapalım. Aynı şekilde batalım ve devam edelim. Batalım ipi alalım bu şekilde kilitleyelim.

İpi sıkı alıp yükseltelim ve kilitleyelim. Parmağımızla ipi sıkılaştırdığımızda kayma olmayacaktır. Modelimizi bu şekilde istediğiniz boyuta getirene kadar örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.