Tığ İşi Bot Patik Yapımı

7.201
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi bot patik yapımını paylaşacağım. Günlük hayatta şıklıkla kullanabileceğiniz bir patik modeli. İsterseniz çeyizleriniz için de örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk patiklik ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Bot patik yapımı için öncelikle sihirli halka yapalım. Turuncu ipe geçelim bir zincir çekelim. Diğer iple başına dolayalım. Yandaki trabzana batalım ve krem ipi geçelim. 3. trabzanı yaparken bir çekelim.

Diğer iple de çıkış yapalım. Başına dolayalım yandaki trabzana batalım bir trabzan yapalım ve turuncu ipi geçirelim. İki ilmek varken diğer ipi alalım ve geçiş yapalım. Bu şekilde yan yana üçer tane trabzan yapalım. 3. yü yaparken bir defa çekelim ve diğer iple kalanını çekelim.

Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Yandaki trabzana batalım ve krem ipi geçelim. 3. trabzanı yaparken bir çekelim. Diğer iple de çıkış yapalım.

Başına dolayalım yandaki trabzana batalım bir trabzan yapalım ve turuncu ipi geçirelim. İki ilmek varken diğer ipi alalım ve geçiş yapalım. Bu şekilde yan yana üçer tane trabzan yapalım. 3. yü yaparken bir defa çekelim ve diğer iple kalanını çekelim. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.

Yan uçlara kadar 37 trabzan yapalım. 10. sırada topuk kısmını ayarlayalım. Kenarda 15 ortada 7 trabzan yapalım. Topuk kısmından sonra modelimizi ilerletelim. Bu şekilde örmeye devam edelim. Bot patiğimiz tamamlanmıştır. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.