Tığ İşi Bere Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere tığ işi bere yapımını paylaşacağım. Tığ işi severler için çok kolay olacak bir örgü modeli. Çocuklar için örebileceğiniz renkli bir bere modeli.

Malzemeler

  • Batık ip
  • 3 numara tığ

Yapımı

Tığ işi bere yapımı için öncelikle ipi tığa sabitleyelim. 7 adet zincir çekelim. İlk zincire tığı batıralım ve ipi alıp çıkaralım. Bu şekilde yuvayı oluşturalım. 3 zincir çekelim yuvaya batıp trabzan yapalım.

1 kez dolayalım iki iki çıkalım. 1 zincir çekelim tekrar ipi dolayalım ve 3 trabzan daha yapalım. 3 trabzan 1 zincir yaparak sırayı tamamlayalım. 1 zincir çekip kapatalım.

Boşluğa batıp çıkalım. İpi alıp çıkaralım. Yuvaya gelelim ve üç zincir çekelim bir kez dolayalım tekrar ikili trabzan yapalım. Zincirle beraber 3 tane yapalım. Tekrar aynı yere yuva yaparak trabzanları oluşturalım.

3 tane daha trabzanı yapalım. 3 trabzandan sonra batalım ve üç trabzan daha yapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Tekrardan yandakine batalım alıp çıkaralım. İpi alıp çıkaralım. Yuvaya gelip üç zincir çekelim ipi dolayalım ve trabzanı yapalım.

3 tane trabzan yapalım. 1 zincir daha çekip yandaki yuvaya girelim. Bu şekilde istediğiniz boyuta gelene kadar örelim. İpi dolayalım ve batalım iki iki çıkaralım. İki sıra bu şekilde devam edelim. Son olarak üzerine ponpon yapıp sabitleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.