Tığ İşi Bebek Elbisesi Yapımı / Videolu Anlatım

5.695
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi bebek elbise yapımı paylaşacağım.Modelimiz robadan başmalı bebek elbisesi ve yapımı da çok kolay. Modeli isterseniz ebruli iplerle de deneyebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Bebek elbise yapımı için ilk olarak 80 zincir çekerek başlıyoruz. Her zincire 1 defa batalım. Yan yana 10 tane trabzan yapalım. 2 zincir çekelim. 18 tane yan yana trabzan tapalım 2 zincir çekelim yandan itibaren trabzanlara devam edelim.

Yan yana 20 tane trabzan yapalım 2 zincir çekelim sıradaki trabzana batarak trabzan yapalım. Yan yana 18 tane trabzan yapalım. 2 zincir çekelim yan kısma batarak trabzn yapalım. Yan yana 10 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim çevirelim.

Her trabzana 1 defa batalım. Bu şekilde diğer kısma kadar trabzan lara devam edelim. Zincir kısmına gelince zincir içine 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım. Diğer köşe kısma kadar bu şekilde devam edelim. Zincir kısmına gelince zincir içine 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım.

Diğer köşe kısma kadar bu şekilde devam edelim. Zincir kısmına gelince zincir içine 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım. Diğer köşe kısma kadar bu şekilde devam edelim. Zincir kısmına gelince zincir içine 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım.

Arka bedeni için 1 ilik yeri açmış oluyoruz. Ön arka kol bedenlerini ayırıp roba kısmını 6 sıra örüyoruz. 7. Sırada kolları birleşiyoruz. 8. sırada örneği kurup 12 motif örüyoruz. Robadan model bitimine 28 cm model sırası 22 cm lana kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.