Tığ İşi Ayçiçeği Örgü Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere tığ işi ayçiçeği örgüsünün yapımını paylaşacağım. Bu örgüyü çift taraflı battaniye, şapka ve bereler için örebilirsiniz. Tığ işi örgüleri sevenlerin kolaylıkla yapabileceği bir model.

Malzemeler

  • Angora ip
  • 3 mm tığ
  • Makas

Yapımı

Ayçiçeği örgü modeli için öncelikle zincir çekerek başlayalım. İpi iki kez saralım beşinciye dönüp batalım. Üç seferde çıkaralım tekrar iki kez saralım bir kez daha batıp üç seferde çıkaralım.

Bir zincir çekelim beşinci yuvaya sık iğneyle tutturalım. Bir zincir çekelim iki kez saralım beşinciye üç seferde çıkaralım. Aynı yere tekrar batalım. Bir zincir çekelim beşinciye sık iğneyle kilitleyelim.

Tepeye iki kez saralım beşinciye iki kez atlayıp yine aynısını yapalım. Üç kez batıp araya iki zincir çekelim. Hep iki kez tığa saralım. Tekrar beşinciye sık iğneyle kilitleyelim. Bir zincir çekelim ve kilitleyelim.

Baştaki işlemi sonda da yapalım. 5 zincir çekip çevirelim iki saralım. Üç trabzana geçirelim. İkisini tığda bırakalım. Yanındakine geçip tepeye sarıp karşıya atlayalım. Tığın üzerinde bırakalım.

Toplamda tığın üzerindeki 7 ilmeği tek seferde çıkaralım ve kilitleyelim. 4 zincir çekelim aşağı inip sık iğneyle kilitleyelim. İki iki çıkaralım. İki kez saralım karşıdaki yelpazenin tekli tarafına geçelim. Tek seferde hepsini çıkaralım. 4 zincir çekelim aşağı inip sık iğneyle kilitleyelim. İlk trabzanlara atlayalım. Bu şekilde modelimizi devam ettirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.