Tığ İle Fıstıklı Bebek Hırka Yapımı

1.107
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ ile fıstıklı bebek hırka yapımı paylaşacağım. Tığ işi örgü sevenler için çok kolay bir model. Hırka modellerinizi hep iki şişle örgü olarak yapacak değiliz birde bu şekilde yapalım.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta bebe yün
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Hırka yapımı için ilk olarak zincir çekerek başlıyoruz. Toplamda 95 adet olacak. 4. zincire batarak trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız trabzan yapalım. Yanına geçelim trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız trabzan yapalım. Yanına geçelim trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız trabzan yapalım.

Toplamda 12 trabzan yaptıtan sonra 2 adet zincir çekelim . Sıradaki zincire batark trabzan yapalım. Sıradaki zincire trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız trabza yapalım. Yanına geçelim trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız trabza yapalım.

Yanına geçelim trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız trabza yapalım. Bu şekilde 16 adet trabzan yapacağız. Bu kısım kol kısmı için. 2 adet zincir çekelim . Sıradaki zincire batark trabzan yapalım. Sıradaki zincire trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız trabza yapalım. Yanına geçelim trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız trabza yapalım. Yanına geçelim trabzan yapalım.

Bu şekilde 16 adet trabzan yapacağız. 2 adet zincir çekelim . Sıradaki zincire batark trabzan yapalım. Yanına geçelim trabzan yapalım. Tığın başını dolayalım 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız trabza yapalım. Bu şekilde 16 adet trabzan yapacağız.Bu defada 26 adet trabzan olacak. Bu şekilde kurma işlemi yaptık Daha sonrada her sırada fıstık modeli uygulayarak devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.