Ters Lale Kare Lif Modeli

31
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere ters lale kare lif modeli yapımını paylaşacağım. Bu lif modelini çeyizler için örebilirsiniz. Sadece beyaz iple de gelin çeyizlerinde kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • İki renk lif ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Ters lale kare lif yapımı için öncelikle 95 zincir çekelim. Tığı dolayalım geriye doğru 4. zincire bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 5. zincire 3 tane trabzan yapalım. 2 zincir çekelim tığa dolayalım beşinci zincire üç tane trabzan yapalım. İki zincir bir dolayalım 5. zincire üç trabzan yapalım.

İlk sırayı bu şekilde devam ettirelim. 1 zincir çekip çevirelim. İlk trabzan tepesine batıp fıstık yapalım. 3 saralım tutup zincir boşluğuna batarak fıstık yapalım. 3 saralım ikisini bir kapatalım. Zincir boşluğu na batarak bir fıstık yapalım. İkisini bir toplayalım.

Arada üç zincir toplayalım. Çapraz şeklinde yapalım. 3 saralım tutup zincir boşluğuna batarak fıstık yapalım. 3 saralım ikisini bir kapatalım. Zincir boşluğu na batarak bir fıstık yapalım. İkisini bir toplayalım. Arada üç zincir toplayalım. Çapraz şeklinde yapalım.

Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Diğer renge geçelim çevirelim. 3 zincir çekelim aynı yuvaya üç kez trabzan yapalım. 2 zincir çekelim tığı dolayalım batarak üç trabzan yapalım. 2 zincir çekelim tığı dolayalım iki fıstığı topladığımız yere batıp üç trabzan yapalım.

2 zincir çekelim tığı dolayalım batarak üç trabzan yapalım. 2 zincir çekelim tığı dolayalım iki fıstığı topladığımız yere batıp üç trabzan yapalım.Sıra sonuna kadar gelelim vesaralım tutup zincir boşluğuna batarak fıstık yapalım. 3 saralım ikisini bir kapatalım. Zincir boşluğu na batarak bir fıstık yapalım. İkisini bir toplayalım. Arada üç zincir toplayalım. Çapraz şeklinde yapalım. Etrafını da fıstıklarla çevirip tamamlayalım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.