Tepesi Delik Bere Nasıl Örülür – Bayanlara Özel Örgü Bere Yapılışı

Bayanlar için tepesi delik bere nasıl örülür

Merhaba herkese.Bugün sizlere tepesi delik bere nasıl örülür onu göstermek istiyorum arkadaşlar. Özellikle bayanlar için çok kullanışlı bir örgü bere modeli olacak. Çünkü bayanlar bere takarken saçlarını toplamak yada ayarlamak zor olabiliyor. Fakat bu üstü delik bere modeli ile saçlarını toplayıp tepedeki delik kısmından çıkarabiliyorlar. Üstelik çok şık bir görünüm oluyor.

Kış ayları için kendinize bu örgü bere örneğini örmeyi düşünenlere, şimdi bu örneğin nasıl yapıldığını size anlatacağım. Saçınız uzun ise ve saçınız şapkaların içinde yaslanmasını istemiyorsanız işte size bu model bir çare. Güzel bir örnek. Bu konu ile sitemizde örgü bere yapımı anlatımlı konularımıza bir tanesini daha eklemiş oluyoruz.Bayanlar için tepesi delik bere nasıl örülür

Seçeceğiniz hoş bir renk bu tepesi delik bere örmek için, bu modeli başlamanız için başka engeliniz kalmaz, biraz da zaman örmeye ayırırsanız kışlık şapkanız hazır olacak.

Saçınızın ezilmeden, kulaklarınız üşünesin diye yapacak olduğunuz şapka modeliniz. Bizde sizler için bu güzel bayan bere yapımı konusunu hazırladık.

Tepesi delik bere yapımı için gerekli malzemeler:

  • Kalın örme ipi( istediğiniz renkte)
  • 6 numaralı tığ
  • Makas
  • Kalın iğne,
  • Kalın yün İplik

Tepesi delik bere nasıl örülür hadi öğrenelim.

Bayanlar için tepesi delik bere nasıl örülür

Başımızın büyüklüğü kadar zincir çekiyoruz ve zinciri daire olacak şekilde birleştiriyoruz. Bir tane zincir çekin ve bir sıra sık iğne yapın.

Bu örgüyü gevşek örmeye çalışın.

Üst sırada ikili trabzan yapacağız ve trabzanları çapraz batacağız. İkinci sıraya çıkınca iki zincir çekin ve bir yuva atlayıp diğerine batın bir tane ikili trabzanı yapın.

Hanımlar tunus işi bere modelleri gösteridğim bu konuma lütfen bakınız.

Bir zincir çekin ve bir trabzan da atladığımız yuvaya batarak yapın. Zincir çekmeden bir yuva atlayın ve bir tane ikili trabzan yapın ve sonraki trabzanı boş bıraktığımız yuvaya batarak yapın.

Sadece  çapraz yaptığımız trabzanların arasına bir zincir çekiyoruz. Bu sırayı bu şekilde örün.Bayanlar için tepesi delik bere nasıl örülür

Bu sırada ise iki zincir çekerek başlıyoruz sıraya ve bir boş yuva bırakıyoruz ve diğer yuvaya bir tane çakma ikili trabzan yapıyoruz.

Alt sıradaki ikinci yapılan trabzanın önüne batıyoruz. Bir zincir çekiyoruz, sonra da boş bıraktığımız yuvaya bir tane ikili çakma trabzan örüyoruz ve birinci yaptığımız trabzanın ara boşluğuna batıyoruz.

Sonraki boşluğa bir tane düz ikili trabzan örüyoruz . Bu sırayı bu tekrarlar ile tamamlıyoruz.Bayanlar için tepesi delik bere nasıl örülür

Sonraki sıralarda ise: iki zincir çekiyoruz ve bir tane ikili trabzan yapıyoruz ve alt sıradaki oluşan çaprazın içindeki ara zincire batıyoruz. Bir tane zincir çekiyoruz ve sonraki trabzanı da battığımız yerin bir geri boşluğuna batıyoruz.

Muhteşem güzellikte akordiyon bere yapımı konusuna bakabilirsiniz.

Sonraki boşluğa iki tane ikili trabzan örüyoruz. Bir boşluk bırakıp sonraki boşluğa bir tane ikili trabzan yapıyoruz ve bir zincir çekiyoruz ve sonraki trabzan da atladığımız boşluğa batarak yapıyoruz.

Sıradaki boşluğa iki tane ikili trabzan örüyoruz. Diğer sıraları bu örgü ile örüyoruz.Bayanlar için tepesi delik bere nasıl örülür

Yedi sıra ördükten sonra sekizinci sırada iki tane  çaprazı azaltmaya gidin. Sonraki sırada da iki tane çapraz azaltın, ve bir sıra daha iki tane çapraz azaltın en son sırayı sık iğne yaparak saçımızı çıkarmak için bir delik bırakın.Bayanlar için tepesi delik bere nasıl örülür

Kış için tepeden delikli şapkamız hazır. Güzel oldu. Elimize sağlık. Güle güle kullanın şapkanızı.

Hanımlar sizlerle beraber bir çok konuda olduğu gibi bu güzel örgü tarifi konumuzda da sona geldik.

Sizlere inşallah bir çok bayan bere modelleri ve yapılışı konusu anlatacağım. Önümüz kış ayları olduğu için daha çok bere modelleri ve yapılışı konuları anlatmak istiyorum.

Sizde anlatımlı bayan örgü bere modelleri için bizi takip etmeyi unutmayın.

Source for images:http://thelazyhobbyhopper.blogspot.com.tr/2017/03/messy-bun-hat-free-pattern.html

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe