Tepeli Fıstık Tığ Oyası Modeli

2.348
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ oya modeli yapımı paylaşacağım. Tığ oyası yapımını daha önce örümcek oya modeli olarak da paylaşım yaptık. Fıstık oya modeli de paylaşmıştık iki modelde ayrı ayrı çok beğenildi bizde iki modelin bir araya geldiği oya modeli paylaşmak istedik.

Malzemeler

  • 3 adet farklı renkler de oya ip
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Oya modeli için ilk olarak 1 örümcek yapalım yandaki tığ battıya girip kapatalım. Aynı boyutta örümcek yapalım yandaki tığ battısına girip kapatalım. 1 örümcek yapalım sıradaki tığ battıya girip kapatalım. Aynı boyutta örümcek yapalım yandaki tığ battısına girip kapatalım. Bu şekilde yazmanın etrafını bu şekilde yapalım.

Diğer renge geçelim örümceklerin arasınıdan geçelim 3 tanesini ipin ucunu alalım içine girip sabitliyalım. 13 adet zincir çekelim altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim zincir çekelim altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim zincir çekelim altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim bu şekilde 18 adet ilmek toplayalım ipin ucunu alalım hepsinin içinden çekelim. Tekrar aynı yuvaya girip kapatalım.

4 zincir çekelim örümceklerin arasınıdan geçelim 3 tanesini ipin ucunu alalım içine girip sabitliyalım. 13 adet zincir çekelim altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim zincir çekelim altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim zincir çekelim altından girelim ipin ucunu alalım dibinde zincir çekelim bu şekilde 18 adet ilmek toplayalım ipin ucunu alalım hepsinin içinden çekelim. Bu şekilde fıstıkları yapalım. Her motife ayrı renk kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.