Tek Sıra Tunus Oyası Modeli Yapımı

766
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tunus işi ile yapılan tığ oyası yapımı paylaşacağım. Tunus işi örgü modeli sevenler bu oya modeli yapımını da çok kolaylıkla yapacaklarından eminim. Modeli isterseniz çeyizlik oya modeli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Oya yapımı için ilk olarak 3 adet zincir çekelim. Yandaki tığ battısına girelim kapatalım. 3 adet zincir çekelim. Yandaki tığ battısına girelim bu şekilde devam edelim. 12 adet tğ battısı arada olacak. 6 zincir çekelim çevirelim 2. tığ battısına girelim kapatalım çevirelim. Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığda bırakalım Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığ da bırakalım aynı şekilde

Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığda bırakalım Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığda bırakalım Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığda bırakalım aynı şekilde Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığda bırakalım 8 adet ilmek toplayalım.

İlmekleri 2 şer 2şer alalım kapatalım. Yandaki tığ battısına girelim kapatalım. 3 adet zincir çekelim. Yandaki tığ battısına girelim bu şekilde devam edelim. 12 adet tğ battısı arada olacak. 6 zincir çekelim çevirelim 2. tığ battısına girelim kapatalım çevirelim. Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığda bırakalım Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığ da bırakalım aynı şekilde

Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığda bırakalım Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığda bırakalım Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığda bırakalım aynı şekilde Yuva içine girelim 1 zincir çekelim ilmeği tığda bırakalım 8 adet ilmek toplayalım. İlmekleri 2 şer 2şer alalım kapatalım. Bu şekilde yaprakları yapalım ara sayısı size kalmış.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.