Tek Sıra Tek Renk Oya Yapımı

2.445
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ oyası modeli paylaşacağım. Modeli tığ oyası sevenlerin çok beğeneceği bir model. Hem çok çabuk ilerliyor hemde görüntüsüde çok zarif bir model.

Malzemeler

  • Oya ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Tek sıra oya yapımı için öncelikle yazmamıza tığ battı yapalım. İpi tığ battıya sabitleyelim ve örümcek yapalım. 5 zincir çekip geriye dönelim ve yuva oluşturalım. 4 zincir çekip yuvanın içine üste almadan batalım.

Tekrar dört zincir çekip yuvanın içine batalım. Bu şekilde beş tane yapalım. Ardından örümceği yapalım ve dördüncü yuvaya kapatalım. Üste almadan bir sonraki yuvaya batalım. Bir zincir çekip örümcek yapalım.

Beş zincir çekip geriye dönelim ve yuva yapalım. 5 zincir çekelim yuvanın içine batalım. İki pimpirik yapalım. Sonra 12 zincir çekip geriye dönelim. Ortadaki pimpiriğe batalım. Bir zincir çekip geriye dönelim.

Büyük zincire pimpirik yapalım. 3 zincir çekelim zinciri pimpiriklerle dolduralım. Sonra 12 zincir çekip geriye dönelim. Ortadaki pimpiriğe batalım. Bir zincir çekip geriye dönelim.

Büyük zincire pimpirik yapalım. 3 zincir çekelim zinciri pimpiriklerle dolduralım. Önceki yuvaya batalım dört zincir çekelim ve aynı yuvaya batalım. Bu şekilde yazmamızın etrafını dolanalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.