Tek Renk Havlu Kenarı Modeli

2.649
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere havlu kenarı danteli ile karşınızdayız. Dantel modeli yapımında örnek olarak sarı ve pembe renklerinde yapılmış bu renkler de size fikir vermesi adına paylaşmak istedik. Havlu kenarı olarak yapacağınız bu modeli isterseniz ara uç olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Dantel modeli için zincir çekelim 6. zincire batarak trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 3. zincire batalım 3 lü trabzan yapalım. Bu şekilde 4 tane kutu yapalım. 6 zincir çekelim çevirelim ilk tepeye batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim. Aynı şekilde kutuların üzerine kutu yapalım. 6 zincir çekelim çevirelim kutuların üzerine kutu yapalım.

10 adet zincir çekelim ilk çektiğimiz zincirin 9. zincire batalım. Tek seferde çekelim. 3 zincir çekelim çevirelim 1 defa alalım zincire girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 trabzan yapalım. Bu şekilde 13 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim kutucukarın üzerine yine kutucuk yaparak devam edelim. 6 zincir çekelim çevirelim ilk tepeye batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 çekelim.

Aynı şekilde kutuların üzerine kutu yapalım. 6 zincir çekelim çevirelim kutuların üzerine kutu yapalım. 10 adet zincir çekelim ilk çektiğimiz zincirin 9. zincire batalım. Tek seferde çekelim. 3 zincir çekelim çevirelim 1 defa alalım zincire girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 trabzan yapalım.

Bu şekilde 13 adet trabzan yapalım. 2 zincir çekelim kutucukların üzerine yine kutucuk yaparak devam edelim. Bu şekilde devam edelim üst sıralarda da aynı şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.