Tek Parçadan Oluşan Bebek Patik Modeli

834
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ ile yapılan patik modeli ile karşınızdayız. Patik modeli kız çocukları için yapmak isterseniz aynı rengi kullanabilirsiniz isterseniz de pembe renk de kullanabilirsiniz. Mavi renk kullanarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas
  • İğne
  • Makas

Yapımı

Patik modeli yapımı için 31 adet zincir çekelim yan zincire batarak ipi tığın alt kısmındaki alıp ipi çekelim sıradaki yan zincire batarak ipi tığın alt kısmındaki alıp ipi çekelim sıradaki başını almadan yan zincire batarak ipi tığın alt kısmındaki alıp ipi çekelim sıradaki yan zincire batarak ipi tığın alt kısmındaki alıp ipi çekelim.

Bu şekilde sırayı tamamlayalım. 1 zincir çekelim çevirelim yadaki sık iğneye batalım ipi alttan alalım dolarken ipi üsten çekelim. Sıradaki sık iğneye batalım ipi alttan alalım dolarken ipi üsten çekelim. Sıradaki yadaki sık iğneye batalım ipi alttan alalım dolarken ipi üsten çekelim. Sıradaki sık iğneye batalım ipi alttan alalım dolarken ipi üsten çekelim.

12 sıra yapalım. 15 adet sık iğne yapalım 1 zincir çekelim dönelim aynı şekilde bu teknikle örmeye devam edelim. Sıradaki sık iğneye batalım ipi alttan alalım dolarken ipi üsten çekelim. Sıradaki yadaki sık iğneye batalım ipi alttan alalım dolarken ipi üsten çekelim.

Sıradaki sık iğneye batalım ipi alttan alalım dolarken ipi üsten çekelim. 8 sıra 15 sık iğnemizle devam edelim. Daha sonra artırma yapalım altta yaptığımız sayı kadar devam edelim daha sonra dikelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.