Tavus Kuşu Tüyü Oyası Yapımı / Detaylı Anlatım

2.894
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün de sizlere çok güzel oya modeli anlatacağım. Modelimizin adı tavus kuşu tüyü oya modeli. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak
  • Boncuk

Yapılışı

Tavus kuşu tüyü oya modeli yapımı için ilk olarak yazmamızın etrafını tığ battısı ile çevirelim. Daha sonra boncuğu ipe geçirelim 2 adet zincir çekelim. Boncuğun etrafından örümcek yapalım. 6 adet zincir çekelim ilk zincire sabitliyelim.

3 zincir çekelim başını 1 alalım örümcek olarak kapattığım noktaya batarak önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 1 kez dolayalım aynı yere önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim.

Tekrar 1 kez dolayalım aynı yere önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. 1 kez dolayalım aynı yere önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. Tekrar 1 kez dolayalım aynı yere önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim.

Bu şekilde toplam 10 adet trabzan olacak. 4 zincir çekelim 1 kez dolayarak şimdi de zincirli kısma aynı şekilde 10 adet trabzan yapalım. İlk trabzanın tepesine batalım. 2 adet sık iğne yapalım.

5 zincir çekelim dibine batalım kapatalım. Sık iğnelerin dışa bakan kanatlarına batalım. Bu şekilde ilerleyerek motifler oluşturalım. Daha sonra da yazmamızın etrafına geçirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.