Tavuk Lif Modeli Yapımı

3.099
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tavuk lif modeli yapımını paylaşacağım. Bu lif modeli ile örgü yapımını daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Çocuklar için bu lifi örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Farklı renklerde patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Tavuk lif yapımı için öncelikle 7 zincir çekelim. İlk zincirin tepesine sık iğne yapalım. Başına dolayıp buraya 4 defada sararak fıstık yapalım. 2 zincir çekelim. Bir fıstık daha yapalım ve kapatalım.

1 zincir çekip tekrar dolayalım ve toplam 6 fıstık yapalım. Sık iğneyle fıstığın arasına geçiş yapalım. Dolayarak kapalı bir fıstık yapalım. Tepesine bir dibine bir yapıp ikisini birlikte toplayalım.

İlk sırayı bu şekilde oluşturalım. Tepesine bir bpşluğa bir yaparak ikisni bir kapatalım. Artırma yaparak devam edelim 7 sıra örelim. Sonra eksiltme işlemine geçelim. 1 Fıstık olmaya kadar beyaz iple eksiltme yaparak devam edelim.

Hardal rengi iple 4 lü dolgulu fıstık yapalım. Eksiltme işlemiyle devam edelim. Sonuna kadar bu şekilde devam edelim. 7 fıstıktan bir fıstık kalana kadar eksiltmeye devam edelim. Tavuğun baş kısmına geçelim. Kırmızı ipe geçelim ve üç kere dolayarak fıstık oluşturalım.

4 zincirle kirpik oluşturalım. 4 kere bu işlemi uygulayalım. Fıstığı kapattığımız yere tekrar aynısını yapalım. Tepesine batalım araya bir zincir çekelim. 4. fıstığı da buraya yapıp 4 zincir çekelim ve kirpik görünümü yapalım.

Sık iğneyle sabitleyelim. Sarı ipe geçelim bir zincir çekelim. İki fıstığı 4 kere dolduralım. Yanındaki boşluğa da dolduralım. Fıstığı iki taraftan da kapatalım. Siyah iple bir fıstık yapalım ve göz olacak şekilde sabitleyelim. Ardından ortasındaki saman yuvarlak görünümü verelim. Bu şekilde lifimiz bitmiş olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.