Tatlı Bebek Patik Modeli Yapımı

7.747
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere bebek patik modeli yapımını paylaşacağım. 6 aylık bebekler için uygun olan çok bir patik modeli. Kurdele ile bağlayarak da farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk patiklik ip
  • 3 numara şiş
  • Makas

Yapımı

Bebek patiği yapımı için öncelikle 57 ilmek atarak başlayalım. Sonra çevirip haroşa yapalım. Haroşayı önden de düz arkadan da düz olacak şekilde örelim. Sıranın sonuna kadar haroşa örelim. Kenarı düzgün olması için ipi öne alıp son ilmeği önmeden sağ şişe alalım.

Ve girişte örelim. Bu şekilde haroşaya devam edelim. Artırma yapmadan düz devam edelim. Önden de düz arkadan da düz olacak şekilde 6 sıra örelim. Ardından beyaz ipe geçelim. Bir üst sırada bağlayalım. Önden düz arkadan ters örelim.

Ön yüzden başlayalım ve sıranın sonuna kadar düz örelim. Tersine çevirelim ve ters olarak sıra sonuna kadar örelim. Önden düz arkadan ters olacak şekilde 6 sıra örelim. Gri ipe tekrar geçelim. İlk ilmeği sağ şişe alalım. İlk beyazı ilmeği alalım sonra ötekisini alalım ve ikisini bir düz olarak örelim. Önce beyazı arkadan gri ilmeği alalım.

İkisini bir sol şişe alalım ve düz örelim. İlk beyazı ilmeği alalım sonra ötekisini alalım ve ikisini bir düz olarak örelim. Önce beyazı arkadan gri ilmeği alalım. İkisini bir sol şişe alalım ve düz örelim. Bu şekilde örelim. Sağdan taraftan 18 ilmek ayıralım ve işaretleyelim. Sol taraftan da 18 ilmek ayıralım ve işaretleyelim.

Beyaz ipi alalım ve bu 18 ilmekleri haroşa olacak şekilde örelim. İşaretlediğimiz yere geldikten sonra 1 düz 4 ters olacak şekilde örelim. Sonradan tekrar haroşa örerek sırayı tamamlayalım. Tersinde de aynı şekilde haroşa örelim.

İşaretlediğimiz yere geldikten sonra 1 düz 4 ters olacak şekilde örelim. Sonradan tekrar haroşa örerek sırayı tamamlayalım. Arkadan düz önden ters örelim. Gri ipe geçelim tersinden düz örelim. 5 sıra bu şekilde örelim. 6 sıra daha ayarlayalım.

İlik yerlerini de tam ortadan olacak şekilde ayarlayalım. Keselim ve dikmeye geçelim. Karşılıklı gelecek şekilde patiğimizi dikelim. İple açtığımız deliklerden girip bağlayalım. Bu şekilde bebek patiğimiz tamamlanmıştır. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.