Tarakla Yapılan Efsane Örgü

4
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere tarakla yapılan örgü modelinin yapımını paylaşacağım. Örgü örmeyi bilmeyenlerin işine yarayacak harika bir yöntem. Eşyalarınızı süslemek için bu tür örgüler yapabilirsiniz

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tarak
  • Boncuk
  • İğne

Yapımı

Tarakla örgü motifi yapımı için ilk olarak ipi tarağın baş ve sonuna geçirip düğüm atalım fazla olan kısmı keselim ve baş ve son çubuklardan ipi geçirerek saralım.

Bayağı sardıktan sonra uçtaki ipi ortadan geçirelim ve sıkalım. Ardından taraktan çıkarıp tekrar düğüm atalım. İki uçtan da keselim ve püsküllü bir görünüm elde edelim.

Tarakla püskülleri tarayıp kesilmemiş yerlerin üstünden geçelim. 3 kısa ip keselim ve aynı zamandaki üstteki püskülleri üçe ayıralım. Her birinin ortasından ipi geçirip bağlayalım.

Üstteki üçe ayırdığımız püskülleri bağlayalım. Alttaki püsküller için de aynısını yapalım ve ortadan iğne geçirelim. Sonra boncuk takalım ve ortaya sabitleyelim.

Fazlalıkları keselim ve son olarak püsküllerin hepsini açmak için tarakla tarayalım. Bu şekilde tarakla yapılan örgü motifimiz tamamlanmış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.