Tahta Boncuklu İğne Oyası Modelleri – Tahta Boncuk Oyaları Ve Yapılışları

1.117
A+
A-

Tahta boncuklu iğne oyası modelleri

Merhaba hanımlar bugün sizlere farklı bir iğne oyası konusu getirdim. Konumuz tahta boncuklu iğne oyası modelleri olacak. Söz konusu kadınlar olunca elbette kendimizi takıp takıştırmakta üzerimize yok. Tahtadan bile oya modelleri yapabiliyoruz. İşte bundan dolayı sizlere her biri ayrı güzel tahta boncuk oyaları paylaşacağım ki sizlere fikir olsun.

!!!!!! Ayrıca konun en altında da tahta boncuklu iğne oyaları paylaştıktan sonra tahta boncuk oyaları ve yapılışları anlatan 6 adet videolu anlatım paylaşacağım ki mutlaka bunlara bakınız.  !!!!!!

Ahşap, hayatımızın her alanında çok farklı şekillerde kullanabileceğimiz bir materyaldir. Bunlardan en son aklınıza gelecek olanı da herhalde tahta boncuklu iğne oyası modelleri olsa gerek. Tespih için kullanılan tahta boncuk modelleri ile çok güzel iğne oyası modelleri yapabilmek mümkün.Tahta boncuklu iğne oyası modelleri

Akla hayale gelmeyecek yerlerde ahşabı istediğimiz şekle sokarak kullanabiliriz. Örnek vermek gerekirse; mobilya, oyuncak, ev eşyaları ve daha pek çok alan.

Ancak bahsedilen bu alanlarda kullanılan ahşap boyutları genellikle büyük boylarda olur. Bir de bu ahşabı en küçük şekle sokarak birbirinden güzel tahta boncuklar oluşturabiliriz. Tahta boncukları ise tahta boncuklu oya modelleri olarak görmek mümkündür. Tahta boncuk oyaları istenilen her renkte ve istenilen her ölçüde yapılabilir.Tahta boncuklu iğne oyası modelleri

Tahta boncuklu iğne oyası, diğer iğne oyalarına nispetle kullanması daha geniş alanlar vardır. Genelde düz renkli yazmalara renkli boncuklarla yapılan tahta boncuklu oyalar, çok şık görünüşlere sahiptir. İster başta yazma, isterseniz boynunuzda fular isterseniz de bir örtü olarak kullanabilirsiniz.

Daha önce paylaştığım renkli boncuklu iğne oyaları konusuna bakmalısınız.

Tahta boncuk modelleri, kare boncuk, yuvarlak boncuk, ince ya da kalın uzun ya da kısa boncuk şeklinde farklılıklar gösterir. Tahta boncuk oyaları örnekleri, oya yapımının temel tekniklerin bildikten sonra kolay bir şekilde yapacağınız modellerdir.

Tahta boncuklu iğne oyası modelleri

Tahta boncuklu iğne oyası modelleri

Tahta boncuk oyası örnekleri, internet sayfalarında görsel olarak çok fazla sayıda vardır. Aynı zamanda oya ve elişi dergilerinde de tahta boncuklu iğne oyaları örnekleri vardır. Soft renkli yazmalara soft renkteki tahta boncuklar yapabilirsiniz. Ya da tam tersi renkli ve canlı yazmalara canlı renklerde tahta boncuklu oyalar yapabilirsiniz.

İnternet sayfalarında detaylı videolu anlatımlar vardır. Bu videolardan yardım alabilirsiniz. Hatta android işlemci telefonlara indirilen el işi örnekleri ile ilgili programlardan tahta boncuklu iğne oyası modeli çeşitleri bulabilirsiniz.

Tahta boncuklu iğne oyası modelleri ilk bakışta hepsi aynı gibi görünse de, aslında küçük detaylar ile farklı görüntülere sahiptir. İşin ustası oya severler ve oyaya ilgisi olanlar aradaki farkı rahatlıkla görebilir. Ama oya yapmaya pek ilgisi olmayanlar ve oya yapmayanlar için aradaki farkı ilk bakışta fark etmek pek de kolay değildir.Tahta boncuklu iğne oyası modelleri

Tahta boncuklu tığ oyası örnekleri en az iğne oyaları kadar güzel görünüme sahiptiler. Üstelik yapımı iğne oylarına göre daha basittir. Karmaşık bir yapımı olmayan tığ oyası yapımı, oya yapmayı bilmeyenler için başlangıçta yapılması daha kolay bir tekniktir.

İğne oyası seven hanımlar sıralı iğne oyası modelleri ve yapılışları paylaştığım bu güzel konumu gördünüz mü ?

Tahta boncuklu yazma modelleri ister iğne oyalı olsun ister de tığ oyalı modeller olsun her haliyle güzel bir görünüme sahiptirler. Eğer oya yapmaya dair hiçbir fikriniz yoksa, oya yapmaya yeni başlayanlar etiketi ile internette basit uygulama tekniklerini izleyebilir ve başlangıç yapabilirsiniz.

Her basit tekniği daha da geliştirerek daha zor örnekleri bile daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Önemli olan ilk teknikleri öğrenmek ve bu teknikleri pratik hale dökmektir. Eliniz alıştıkça ve kendinizi geliştirdikçe siz de iyi bir oya ustası olabilirsiniz.

Tahta boncuklu iğne oyası modelleri resimli örnekler

Burada sizler için arayıp bulduğum ve burada derlediğim tahta boncuklu iğne oyaları örnekleri göstereceğim.

Umarım bu tahta boncuk oyası örnekleri hoşunuza gider diye düşünüyorum.Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri Tahta boncuklu iğne oyası modelleri

Tahta boncuk oyaları ve yapılışları videolu anlatım serisi

Şimdide sizlere videolu anlatımlarla tahta boncuk oyaları ve yapılışları göstermek istiyorum.

Tahta boncuk oyaları yapılışı videolu anlatım – 1

Tahta boncuklu iğne oyası yapımı videolu anlatım – 2

Tahta boncuklu oya modelleri yapılışı videolu anlatım – 3

Tahta boncuklu iğne oyası modeli yapımı videolu anlatım – 4

Tahta boncuklu yazma modelleri yapımı videolu anlatım – 5

Tahta boncuklu iğne oyaları örnekleri yapılışı videolu anlatım – 6

Bir sonraki iğne oyası konusunda görüşmek üzere kendinize iyi bakınız hanımlar.

En güzel iğne oyası modelleri ve yapılışları için bizi takip etmeyi unutmayın her gün yeni konularla buradayız. Konu sonuna da yorum yazarak fikirlerinizi bize ulaştırmayı ihmal etmeyin.

Facebook Yorum
2
1.5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe