Taç Örgüsünden Yelek Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere taç örgüsünden yelek modelinin yapımını paylaşacağım. Bu örgü modelini hırka ve şallar için de kullanabilirsiniz. Çeyizlik örgüler için de kolay bir model.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 2 numara tığ

Yapımı

Taç örgü modeli yapımı için ilk olarak yapacağınız örgü boyutunda zincir çekin. Sonra ilk sırayı sık iğne yapalım. 1 sıra sık iğne yapıp üst sırada modele geçelim. 5 tane zincir çekip çevirelim.

3 kez tığa saralım dip kısmına batı iki iki çıkaralım.3 kez saralım batalım ve iki iki 4 seferde çıkalım. 3 kez saralım dip kısmına batalım ve iki iki iki çıkaralım. Tekrar üç kez saralım yine batalım ve iki iki çıkartalım.

İki kez saralım batalım. Tekrar 3 kez dolayalım ve iki iki çıkaralım. Sadece ortalarda iki defa sararak örelim. 4. den itibaren iki iki çıkaralım. İli kez saralım aynı şekilde devam edelim.

Bu sırayı tamamlayalım. 5 zincir çekip çevirelim. 3 kez saralım boşluğa batalım ve çıkaralım.3 kez saralım bir boşluk bırakıp girelim ve çıkaralım. Hepsini bir bağlayıp çekelim. Bu şekilde modeli devam ettirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.