Tabanlı Krokodil Ev Botu Yapımı

7.972
A+
A-

Herkese merhaba örgü örmeyi seven hanımlar şimdi sizlere öyle şık bir ev bot modeli anlatacağım. İnanıyorumki sizler de bayılacaksınız. Taban kullanarak yapılan bot modeli zor gibi gözükse de aslında çok basit ilerleyen bir model. Boğaz kısmındaki krokodil modeli de ayrı bir hava katmış.

Malzemeler

  • Taban
  • Patik ip
  • Tığ
  • Makas
  • Kalem

Yaplışı

Krokodil ev botu yapımına başlarken tabanlara işaret atarak başlıyoruz. Yan tarafları ve uç kısımlarının aynı hizada olmasına dikkat edelim. İşaret atmak bittikten sonra ipimize 1 zincir çekelim başını dolamadan sık iğne yapalım aynı yere tekrar 1 sık iğne yapalım.

Bir sonra ki sıraya geçelim sık iğne yapalım aynı yere tekrar 1 sık iğne yapalım. Bir sonra ki sıraya geçelim sık iğne yapalım başını dolamadan tekrar sık iğne yapalım aynı yere. Diğer deliğe geçelim 2 adet sık iğne yapalım. Bu şekilde devam edelim.

3 zincir çekelim yanındaki sık iğneye 1 adet trabzan yapalım. İlk sık iğneye batarak trabzan yapalım. Yandaki sık iğneye de 1 adet trabzan yapalım. Bu sıradaki mantık her sık iğneye 1 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim ilk trabzanın önden beline dolayarak trabzan yapalım.

Diğer trabzanın arkadan beline dolayarak trabzan yapalım Sıradaki trabzana geçelim önden dolayarak trabzan yapalım Diğer trabzanın arkadan beline dolayarak trabzan yapalım

Sıradaki trabzana geçelim önden dolayarak trabzan yapalım sıradaki trabzanın önden beline dolayarak trabzan yapalım. Diğer trabzanın arkadan beline dolayarak trabzan yapalım Sıradaki trabzana geçelim önden dolayarak trabzan yapalım Diğer trabzanın arkadan beline dolayarak trabzan yapalım Sıradaki trabzana geçelim önden dolayarak trabzan yapalım sıradaki trabzanın önden beline dolayarak trabzan yapalım.

Diğer trabzanın arkadan beline dolayarak trabzan yapalım Sıradaki trabzana geçelim önden dolayarak trabzan yapalım Diğer trabzanın arkadan beline dolayarak trabzan yapalım Sıradaki trabzana geçelim önden dolayarak trabzan yapalım.Bu şekilde taban kısmının etrafını tamamlayalım. Boğaz kısmına gelince de krokodil modelini uygulayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.