Sünger Bob Kalemlik Yapımı

1
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere sünger bob kalemlik yapımını paylaşacağım. Çocuklarınız için hemen örebileceğiniz harika bir kalemlik örgüsü.

Malzemeler

  • 3 renk ip
  • Fermuar
  • İğne
  • Tığ

Yapımı

Sünger bob kalemlik yapımı için öncelikle 60 tane zincir çekelim. Tığa dolayalım 4. Zincire bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım.Aynı yere iki tane daha yapalım. 4 batalım sıradakine geçip bir trabzan yapalım. Her birine bir trabzan yaparak devam edelim.

Aynı yere ipi çevirelim ve saklayalım. Bir trabzan daha yapalım. Aynı yere 4 trabzan tapalım ve diğer tarafa geçelim. Her birine bir batarak devam edelim. İlk zincirn tepesine batalım ilmeği alıp içinden geçirelim. 3 zincir çekip dolayalım trabzan yapalım.

Hepsine bir kez batalım. Şeklini alması için elinizi sıkı tutmaya dikkat edin. Sıra sonunda ilk zincire batalım ilmeği içinden geçirelim.3 zincir çekip dolayalım sıradaki trabzan tepesine trabzan yapalım. Her birine bir batarak devam edelim.

Toplam 4 sıra ördükten sonra sarı ipe geçelim. 3 zincir çekelim ilmeği genişletelim ve iki ipi içeriden bağlayalım. Her birine bir batalım ve düz örerek devam edelim 5 sıra aynı şekilde örmeye devam edelim.

İlk zincire batalım ve siyah ipe geçelim. 3 zincir çekelim ilmeği genişletip ipleri bağlayalım. İki sıra boyunca aynı şekilde siyah iple örelim. Ardından 3 sıra tekrar sarı iple örmeye devam edelim. İki zincir çekip ipi keselim. Siyah iple göz yapımına başlayalım.

Sihirli halka yapalım ve sık iğne yapalım. 7 tane sık iğne örelim. İlkin tepesine batalım ve beyaz ipe geçip bağlayalım. Her yuvaya iki tane sık iğne yapalım. Aynı yere tekrar batıp sıradakine geçelim. Her yuvaya iki sık iğne yaparak devam edelim. Bu şekilde gözleri tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.