Su Damlası Dantel Modeli Yapımı

2
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere su damlası dantel modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgüyü hem dantel hem havlu kenarı yapmak için örebilirsiniz. Vitrinler için de harika duracak bir dantel modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Yapımı

Su damlası dantel modeli için öncelikle 12 tane zincir çekelim 12.ye batalım ve sık iğneyle bağlayalım. 1 sık iğne yapalım ve tepesine bir alalım sahte sık iğne yapalım. İkili trabzan yaparak devam edelim. 9 tane yapalım. 12 zincir çekelim arka kısmına çevirip dip kısmına batalım.

Kaydırmayla bağlayalım. Bir sık iğne yapalım tepeye bir alalım bir sahte sık iğne yapalım ve devam edelim. 4 adet zincir çekelim geçirip kaydırmayla bağlayalım. Tepeye bir alalalım 7 tane ikili trabzan yapalım. Bir sahte sık iğne bir normal sık iğne ile 9 a tamamlayalım.

7 tane ikili trabzan yapalım. Normal sık iğne yapalım ve kaydırmayla birleştirelim. 15 tane zincir çekelim 9 zincirin tam ortasına sık iğneyle bağlayalım. 9 zincir çekelim 5. ye sık iğneyle bağlayalım.

4 zincir çekelim üzerine toplamda 16 zincir daha çekelim ve 5. ye sık iğneyle bağlayalım. 1 sık iğne yapalım bir sahte sık iğne yapalım ve 7 tane ikili trabzan yapalım.

9a tamamlayalım. 4 zincir çekelim 7 tane ikili trabzan yapalım. Aynı yere sık iğneyle bağlayalım. 9 zincir çekelim ortasına batalım sık iğneyle bağlayalım. 9 zincir çekelim Arkaya çevirelim ve 13.ye batalım ve aynı işlemi tekrarlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.